I velký Rupert věří v kabelový Internet

Šéf největší mediálního impéria tvrdí, že pro rozvoj širokopásmového Internetu je klíčová kabelová technologie.
Rupert Murdoch je člověk, pro kterého se asi nejvíce hodí označení „mediální mogul“, šéf impéria News Corporation, jehož mediální vliv obepíná celou zeměkouli a který svými časopisy, novinami, televizními stanicemi a filmovým průmyslem údajně oslovuje tři ze čtyř obyvatelů na naší planetě (!). Na konferenci Cable 99 se vyjádřil k budoucnosti vysokorychlostního přístupu k Internetu a jednoznačně se postavil za kabel, když tvrdí, že v současné době jediná možná konkurenční technologie, tj. satelitní, nemá nic, co by nedokázal kabel lépe a levněji. Rupert Murdoch se rovněž vyjádřil, že nevěří, že přežijí tisíce komerčních webů; tvrdí, že několik velkých samozřejmě přežije a bude profitovat; coby zastánce tradičního mediálního světa je skeptický k tomu, že se příliš změní onen mix, který lidi od mediálního světa desetiletí žádají a dostávají jej (zprávy/sport/zábava). Živě komentuje: Rupert Murdoch je dnes nepochybně největší žijící postava mediálního světa; kontroverzní autokrat vládnoucí svému impériu pevnou rukou a občas provádějící kousky, které jsou velmi nestandardní a neočekávané – je podobnou postavou jako třeba George Soros ve světě finančním. Konference Cable je pak každoroční prestižní akce, na které se léta setkávají všichni, co něco znamenají v kabelových televizích a také „ti okolo“, jako Hollywood a dnes stále častěji lidé z branže počítačů a komunikací, a co se na ní řekne, bývá obvykle indikátorem vývoje oblasti pro další rok. Zdá se, že by Murdoch mohl být velmi blízko pravdě – skutečně se kabelová televize jeví stále více být ideálním nosičem pro vysokorychlostní Internet, satelitní sítě (Iridium apod.) mají spíše potíže a do natahování separátních kabelů či optiky na proslulé „poslední míli“ se mimo centra velkých městských aglomerací také viditelně nikomu příliš nechce.
Diskuze (1) Další článek: Malé i, velká podpora Internetu

Témata článku: Internet, Satelitní televize, Televize živě, Iridium, Televize 02 sport živě, Jediný kabel, Velký, George, Cable, Televize akce, Pevná ruka, George Soros, Mogul, Satelitní internet, Největší potíž, Kabelová televize, Kabelový internet, Hollywood


Určitě si přečtěte

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 121

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 104


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk