Spotify | Hudba, filmy, seriály | Automobily

I v „hloupých“ automobilech už lze poslouchat Spotify. Krabička Car Thing stojí necelé 2000 Kč

Po bezmála třech letech testování se dostává do prodeje Spotify Car Thing. Zařízení, které stojí 89,99 dolarů (tj. v přepočtu asi 1950 Kč), je určeno především majitelům automobilů, jež nemají integrovaný informační a zábavní systém nabízející snadný přístup ke službě Spotify, jako je CarPlay od společnosti Apple nebo Android Auto.

Krabička se propojí s aplikací Spotify v mobilním telefonu a poté streamuje přes mobilní data (nebo Wi-Fi, pokud je k dispozici) hudbu a podcasty do audio systému vozidla. Zařízení lze s autem propojit přes Bluetooth, USB nebo konektor AUX.

Spotify Car Thing

V průběhu testování, které začalo v květnu roku 2019, se zařízení vyvinulo z kolíčku připojovaného do zásuvky zapalovače ve spotřebitelsky přívětivější produkt s velkým otočným knoflíkem, barevným dotykovým displejem, možností ovládání hlasem a mnoha různými způsoby připojení a montáže.

V dubnu loňského roku firma oznámila, že připravuje chytrý přehrávač, který do automobilů přinese svět hudby, zpráv, zábavy, rozhovorů a dalších informací. V říjnu si pak první uživatelé služby Spotify Premium mohli vyzkoušet limitovanou verzi Car Thing.

V současné době umožňuje Car Thing uživatelům komunikovat se službou Spotify vyslovením fráze „Hey Spotify“, klepnutím na dotykový displej, otočením knoflíku nebo použitím jednoho ze čtyř tlačítek v horní části přehrávače, přes které lze rychle přistupovat k oblíbeným interpretům, stanicím, seznamům skladeb nebo podcastům.

Aktualizace přinesou vylepšení

Testy ukázaly, že uživatelé dávají přednost službě Car Thing před ostatními možnostmi přehrávání obsahu a že se jim líbí možnost používat hlasové příkazy. V konečném důsledku uživatelé začali poslouchat Spotify v autě častěji než předtím, nicméně konkrétní údaje, které by tento bod blíže ilustrovaly, nejsou k dispozici.

„Službu Car Thing jsme vyvinuli, protože jsme věděli, že si naši uživatelé přejí pohodlnější a personalizovanější poslech v autě bez ohledu na rok výroby nebo model jejich automobilu. Díky Car Thing má více fanoušků audia přístup k celému katalogu hudby a podcastů Spotify v široké škále vozidel.“ uvádí tisková zpráva.

Finální verze produktu se od té testovací prakticky neliší. Brzy ale bude doplněna o několik drobných softwarových aktualizací. Zařízení například získá funkci nočního režimu, která po setmění ztlumí jas obrazovky, podobně jako to funguje v navigacích. Připravuje se také přidání hlasového příkazu „Přidat do fronty“.

Pro případné zájemce o tento nesporně zajímavý produkt máme bohužel smutnou zprávu: Spotify Car Thing je aktuálně dostupný pouze ve Spojených státech. Podmínkou pro jeho používání je prémiový účet na Spotify. Součástí balení je adaptér do zásuvky zapalovače, napájecí kabel a sada pro instalaci do vozidla.

Diskuze (46) Další článek: TSMC má problémy s 3nm výrobním procesem. Čipy budou muset vydržet s 5nm a 4nm technologií o něco déle

Témata článku: Apple, Spotify, USA, Android, Hudba, filmy, seriály, Automobily, Wi-Fi, Zásuvka, Uživatelé, Spotify Premium, Hudba, Podcast, Krabička, Automobil, Car Thing, Aux, Dotykový displej, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie