I malé podniky to mají u Microsoftu výhodnější

Microsoft přichází s Microsoft Office 97 Small Business Edition verze 2.
Jeden z letošních hlavních sloganů českého Microsoftu („Small Business“) se pozvolna naplňuje: firma sestavila produkt nazvaný poněkud komplikovaně „Microsoft Office 97 Small Business Edition verze 2“, který je i funkčně i cenově přizpůsoben potřebám a možnostem malých a středních firem.

Produkt, který budeme zkráceně nazývat Office 97 SBE je jen jinak přerovnanou sestavou Office 97: obsahuje Word 97, Excel 97, Outlook 97, Internet Explorer 4.0 a Microsoft Publisher 98 (vše v češtině). Není zde tedy Access 97, který je jako všechny databáze poměrně nákladný a který je možné v podmínkách menší firmy bez nejmenšího problému nahradit Excelem, a není zde také PowerPoint – prezentace se také v menších firmách tvoří vysloveně ojediněle. Jako důležitá novinka je zde ale Microsoft Publisher, který je jakýmsi nenápadným útokem firmy na oblast desktop publishingu – a takovýto program je potřebný skoro pro každý typ firmy, která jej využije při tvorbě efektnějších a zajímavějších letáků, ceníků, pozvánek atd. Je samozřejmé, že Microsoft se takto snaží vytlačit produkty jako je CorelDRAW či PageMaker, které se v těchto firmách často vyskytují, avšak které jsou DTP nástroji jiného kalibru, zbytečně bohatého pro potřeby malé firmy.

Druhým vtipem Office 97 SBE je to, že je vydáván ve verzi „OEM“ – to znamená, že jej hardwarové firmy mohou předinstalovávat na počítače a docílit tak podstatně výhodnější ceny než při prodeji v krabicích. Zejména pro tento účel vznikl partnerský program System Builder s dvěma úrovněmi členství – vyšší (Partner) a nižší (Member). Mezi Partnery patří logicky největší čeští dodavatelé hardware – 100 Mega, AutoCont, Comfor, ProCa, Tesco a Vikomt, mezi Membery pak firmy nedosahující tak velkých prodejů počítačů: ABI, AG Com, DS+, LOPO a SHL Bohemia. Pro zákazníka by mezi těmito programy neměl být významný rozdíl (možná v cenách) – od kterékoli z nich může obdržet spolu s počítačem a operačním systémem i Office 97 SBE.

Živě komentuje: Microsoft „obhospodařuje“ zákaznické trhy i v období recese s úporností sobě vlastní. Je příznačné, že i v období, ve kterém by jiní dali nejraději na firmu ceduli „na dva roky zavřeno“ je schopen vytvořit velmi trefné akce, které dosáhnou na zpustošeném trhu takových úspěchů až neuvěřitelných. Příkladem může být loňský „32.říjen“ a domnívám se, že i zmínění Office 97 SBE přiměje možná dvacet procent zákazníků z oblasti malých firem, aby si tuto verzi s počítačem koupili – neboť jinak je jasné, že by si Word s Excelem někde ukradli.

Váš názor Další článek: Bude Intel stavět u nás?

Témata článku: Microsoft, Tesco, Bohemia, Malý podnik, Nejmenší procento, Potřebný hardware, Podnik, Microsoft Excel


Určitě si přečtěte

Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 110

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5