Klávesnice

I klávesnice může být Hi-Fi. FiiO KB3 vyrobilo láká audiofily na nejlepší sluchátkový výstup

Když se u klávesnice mluví o zvuku, obvykle se týká hlasitosti či charakteru jeho spínačů. FiiO ale navrhlo klávesnici, která má být důstojným partnerem audiofilským sluchátkům. Uvnitř je totiž kvalitní DAC a dva zesilovače slibující lepší zvuk než ten, který je na výstupu notebooků či základních desek desktopových počítačů.

Což nepřekvapí, FiiO se ostatně specializuje na výrobu Hi-Fi přehrávačů a další zvukové techniky, teď ji jen integrovalo do netradičního zařízení v podobě mechanické klávesnice. Ve FiiO najdeme DAC CS43131 s podporou zvuku v 32b hloubce, 384kHz vzorkování a formátu DSD256. Dvojice zesilovačů SGM8262 ústí v 3,5mm a 4,4mm konektorech pro sluchátka.

Na tom prvním výrobce uvádí výstupní výkon 170 mW na kanál, na druhém pak 550 mW, obojí při 32 Ω. Odstup signálu od šumu činí přes 122 dB. Nechybí ani zvláštní regulátor hlasitosti.

Klávesnicová část je v 75% formátu, tedy bez numerického bloku. FiiO vsadilo na desku s vyměnitelnými spínači, KB3 dodává jen s lineárními Gateron Yellow. Samozřejmostí je RGB podsvícení, potěší také plně programovatelný open source firmware (VIA). Klávesnice má odpojitelný kabel s koncovkami USB-C/USB-A a vedle něj jsou ještě dva klasické USB-A 2.0, protože FiiO KB3 může sloužit i jako rozbočovač pro připojení dalších zařízení.

Globální distribuci výrobce řeší přes AliExpress a KB3 nabízí ve třech provedeních. Hi-Fi verze stojí přibližně 4100 Kč. Vedle ní existuje ještě bezdrátová varianta, která ale nemá zvukový výstup. Nebo tzv. custom kit bez spínačů a čepiček, ty si zájemci mohou nainstalovat vlastní.

FiiO KB3 nedávno otestovali na TechPowerUp a chválí obě části. Zvuk je opravdu prvotřídní a klávesnice bytelná, pohodlná a relativně tichá.

Váš názor Další článek: Kupujete si filmy, nebo jen streamujete přes Netflix a spol.?

Témata článku: , ,