I-Jam se svými novými MP3many

Společnost I-Jam je jedním z velkých distributorů MP3 přehrávačů, které distibuuje do celého světa. Nyní představuje zbrusu nové modely pro rok 2000.
Společnost I-Jam je jedním z velkých distributorů MP3 přehrávačů, které distibuuje do celého světa. Nyní představuje zbrusu nové modely pro rok 2000.

Po delší době jsme se konečně dočkali a společnost I-Jam uvádí konečně na trh vlastní přehrávače nové generace s různým zaměřením. Od předchozích modelů se liší především designem, který je nyní více futuristický, funkcemi a dalšími specifickými prvky každého modelu. Nově zde také můžete vidět podporu nejen formátu MP3, ale také WMA a Liquid Audio, které se za poslední dobu masově rozšířily. Jednotlivé přehrávače, které I-Jam uvádí, se dají rozdělit na jednotlivé kategorie, a to buď podle cen, nebo podle funkcí a vybavení. Mezi přehrávači je také již často zmiňovaný hybrid MP3/CD přehrávač. Společnost I-Jam si na výrobě a návrhu těchto přehrávačů dala velice záležet. Již dnes patří mezi špičky svého druhu na internetovém trhu. Poodívejme se na jednotlivé modely blíže.

Základní přehrávač I-Jam má zhruba poloviční velikost oproti novému Diamond RIO 500. Podporuje počítačové systémy Mac a PC. Disponuje vlastním FM rádiem. Je dodáván ve čtyřech barevných provedeních – černá, stříbrná, žlutá a modrá. V základní verzi s 32 MB paměti stojí 149 dolarů.

IJ-833
Konečně tu máme hybridní přehrávač MP3 a CD nahrávek. Přehrávač podporuje CD-R, CD-RW a standardní Audio CD. Pokud na 833 budete přehrávat MP3 nahrávky nahrané na CD, buďte si jisti, že budete moci nepřetržitě poslouchat více jak 10 hodin hudby. Základní paměť pro MP3 nahrávky je také dostačující.

Jak je vidět, model IJ-833 se opravdu vydařil a v brzké době určitě propukne velká sháňka po těchto přehrávačích.

IJ-200
Tento krásný přehrávač se řadí do vyšší třídy a je označován jako „top-of-the-line“, což mluví za sebe. IJ 200 podporuje celou řadu digitálních formátů, mezi které patří: MP3, WMA, Real Audio, A2B, Liquid Audio a několik dalších. Přehrávač samozřejmě obsahuje FM rádio. USB komunikační rozhraní, hlasové nahrávání, zabudovaný reproduktor. Jako všechny ostatní modely je i dvoustovka MAC & PC kompatibilní.

Podporovány jsou Compact Flash I, II. Paměťové karty mohou s tímto přehrávačem dát dohromady až 224 MB základní paměti, což je uspokojivé.

IJ-90V
Tento přehrávač patří do střední třídy všech zde uvedených modelů. Má v sobě zabudovaný mikrofon a malý reproduktor. Mikrofonu se samozřejmě dá využít pro hlasové nahrávání, které 90V podporuje.Tento model podporuje paměťové karty Smart Media Memory Cards (SMMC).

Model IJ-50 patří mezi nejlevnější modely MP3manů, které I-JAM dodává. Podobně jako model IJ-200 využívá paměťové karty Compact Flash.

Cena tohoto modelu je opravdu lidová a pohybuje se kolem 100 dolarů za kus, což je opravdu málo.

Všechny uvedené modely se na trhu objeví během měsíce dubna. Některé společnosti již určité typy z výše uvedených prodávají s menším předstihem. Přehrávače značky I-Jam se bohužel zatím v naší republice ještě neobjevily a podle dostupných informací zatím neobjeví.

Váš názor Další článek: Společnost EDS rozšiřuje alianci se Sun Microsystems

Témata článku: MP3, Brzká doba, Poloviční paměť, Model S, Základní model, Krásný měsíc, Compact, Mikrofony k pc, Liquid, Model, The Flash, Nový, Uvedená doba, Cd přehrávače


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 23Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky