i-business: výsledky Yahoo!, zelená pro AOL-Time Warner…

Yahoo! ohlásil čtvrtletní výsledky o hospodaření, i2 Technologies ohlašuje nové kontrakty, Amazon končí společný podnik se Sothebys a další novinky ze světa internetového businessu.
Yahoo! (YHOO) ohlásil čtvrtletní výsledky o hospodaření, které mírně překonaly očekávání analytiků. Vícero lidí ale překvapil zpomalujícím se růstem v internetové reklamě, což je důsledek menšího utrácení dotcomů za marketing. Kvůli krachu na Nasdaqu v dubnu byly tyto firmy donuceny kompletně překopat své marketingové plány a využít peníze na marketing efektivněji. Toto se právě citelně dotklo Yahoo!, ale i například Doubleclicku, protože dotcomy tvoří 40 % jejich klientů. Tržby za třetí čtvrtletí byly 295,5 milionů dolarů, dividenda činila 0,13 dolaru, jeden cent nad očekáváním analytiků. Počet pageviews vyrostl o 15 % od minulého čtvrtletí na 780 milionů za den (pro srovnání, Seznam.cz nedělá ani sedminu tohoto počtu za měsíc!). Yahoo! se snažil toto čtvrtletí získat další obchodní kanály, aby nebyl závislý pouze na reklamě. Například zprostředkoval přes 1 miliardu dolarů v transakcích toto čtvrtletí, což vypadá poměrně slibně před svátky. Další součástí rozšiřování bylo uzavření aliance s Net2Phone (NTOP) na zprostředkovávání internetové telefonie přes Yahoo. Podle mého názoru vypadá teď Yahoo velice atraktivně pro dlouhodobé investory.

Evropská komise dala zelenou spojení AOL (AOL) s Time Warnerem (TWX) poté, co AOL souhlasila rozvázat svazky s německým mediálním konglomerátem Bertelsmann.

Spojení Terra Networks s Lycosem je také na dobré cestě, největší akcionář Lycosu, CMGI držící 11 % podíl, odsouhlasil spojení. Nevypadá, že by nějaký větší z akcionářů měl něco proti dealu, spojení by tedy mělo být ukončeno podle plánu.

Internetová banka NetBank (NTBK) přidala 29 tis. účtů za třetí čtvrtletí. Celkový počet účtů vedených u NetBank činí 133 tis., dvojnásobek oproti minulému roku. Náklady na získání zákazníka se dramaticky zmenšily díky alianci s online brokerem Ameritrade. NetBank je tak na nejlepší cestě stát se ziskovou.

Dvě velké banky, Wells Fargo a Bank of America, minulý týden ukončily spolupráci s Microsoftem na společném podniku HomeAdvisor.

Paytrust.com a PayMyBills.com se spojily. Firmy se dohodly, že budou operovat pod značkou Paytrust.com. Navíc ještě firmy ohlásily získání kapitálu od věhlasných firem Citibank, E-Trade, Softbank Venture Capital, GE Capital a dalších.

Digital River ohlásil aliance v oblasti e-komerce s ZDNetem a Novellem. Součástí spolupráce je, že Digital River bude spravovat SmartPlanet pro ZDNet. Součástí dealu s Novellem je, že Digital River bude spravovat shopNovell a starat se o plnění objednávek.

i2 Technologies ohlašuje uzavření kontraktů se Siemens, Kmart a Caterpillar v oblasti B2B e-komerce. i2 bude spravovat dodavatelské vztahy pro tyto giganty. i2 také potvrdil alianci s Aribou, vyvrátil tak zprávy, že se obě firmy vydaly svou cestou a ukončily spolupráci.

Amazon a Sothebys se dohodly, že zavřou společný podnik sothebys.amazon.com. Toto je další rána pro Amazon, který je již delší dobu svazován svým "Amazon Jugendem", jmenovitě living.com a GreenLight.com.

Váš názor Další článek: Sony DSC-S70 - Technické parametry

Témata článku: Yahoo, AOL, Zeleň, River, Time Warner, Bank of America, Wells Fargo, Tim, Zelená, Broker, Bus, Terra, Deal, Fargo, Softbank, Německá značka, Citibank, Warner, Caterpillar, Internetová banka, Třetí firma


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky