Počítače | Paměti | DDR4

HyperX začal prodávat 256GB kit operačních pamětí DDR4 i modely s frekvencí 4 800 MHz

Éra operační paměti DDR4 pomalu končí a s tím souvisí i dosahování vysokých frekvencí, které se překrývají s tím, kde bude začínat nová generace v podobě DDR5.

Společnost HyperX představila nové kity, které mají nejen vysoký takt, ale také velkou kapacitu pro ty, kterým obyčejných 16 GB rozhodně nestačí. Nejrychlejší kit řady Predator DDR4 obsahuje dva 8GB moduly s celkovou kapacitou 16 GB, frekvencí 4 800 MHz a časováním CL19. Koncová cena je kolem 17 tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud vám jde o kapacitu a vyhlížíte kit, který se skvěle hodí třeba pro procesory AMD Threadripper Pro (ještě nejsou k dispozici, dle uniklých informací ale budou podporovat osmikanálové zapojení pamětí), je nejlepší volbou osm 32GB modulů s celkovou kapacitou 256 GB. Tyto paměti mají frekvenci 3 200 MHz a časování CL16. Cena za kit je stanovena na přibližně 35 tisíc korun.

HyperX má ale pochopitelně celou škálu dalších konfigurací různých kapacit, frekvencí i časování, takže si jistě vybere každý.

Diskuze (1) Další článek: Huawei si plácl se Seznamem. Bude vyhledávat na jeho mobilech a dodá i další aplikace

Témata článku: Hardware, AMD, Počítače, Paměti, DDR4, MHz, Celková kapacita, Časování, Opera ?, Frekvence, Volby, HyperX, Modul, PAM, Operační paměť, Kapacita, Kit, Pro, Stolní počítače na Heureka.cz