Na internet unikl další neoficiální test chystaného procesoru s architekturou Zen 3 – AMD Ryzen 9 5900X. Zatímco v minulém úniku se jednalo o test ve hře, nyní jde o jednoduchý syntetický test výkonu.
Dle zveřejněného snímku na webu Vidcardz z programu CPU-Z, který v sobě kromě informační části ukrývá i jednojádrový a vícejádrový výpočetní test, dosáhl 12jádrový procesor Ryzen 9 5900X jednojádrového výkonu 652,8 bodu. Ve vícejádrovém testu se pak jednalo o 9 481,8 bodu.

Pokud to srovnáme se současným 12jádrovým modelem Ryzen 9 3900X s architekturou Zen 2, je jednojádrový výkon vyšší o neuvěřitelných 20 % a při zapojení všech jader pak o přibližně 15 %. Je vidět, že AMD hodně zapracovalo právě na efektivitě při využití jednoho jádra, což je stále limitující faktor u mnoha aplikací.
Vzhledem k efektivnější vnitřní konstrukci a pravděpodobně i vyšší efektivitě s optimalizovaným 7nm procesem se jistě může turbo dostat mnohem výše než u čipů Ryzen 3000. Uvidíme, jak na tom bude například TDP, protože s vyššími frekvencemi musel Intel rovněž přejít na vyšší úrovně.