Hynek Tyl z TH´Systemu bude vést východoevropský region CHS

Další přední český manažer postupuje, tentokrát na vrcholný evropský post velkého distributora.
Poměrně zřídka viděné povyšování lokálních manažerů na celoevropské pozice ukazuje americký distribuční gigant CHS. Firma v minulých dvou letech získala za cenu velkých investic řádově desítky procent evropských distribučních trhů v oblasti výpočetní techniky – jen u nás založila vlastní silnou pobočku, pohltila firmy A&A a TH´Systém, čímž ve všeobecném distribučním trhu získala možná padesát procent trhu. Firma nyní do celoevropského vedení ustanovila bývalé šéfy firem, která získala (Omnilogic z Itálie, Metrologie z Velké Británie a TH´Systemu z ČR). Právě třetí firma nás zajímá nejvíc – do funkce východoevropského manažera byl jmenován Hynek Tyl (33 let); bude řídit obchodní operace v tomto regionu jednak v oblasti distribuce, jednak i v nově ustanovované oblasti ESD (Enterprise System Distribution). Hynek Tyl bude podléhat přímo Pasquale Giordanovi, vicepresidentovi firmy řídícímu celou Evropu. Firma CHS Electronics je 320. největší firmou v USA a má obrat 7.5 miliardy USD.

Živě komentuje: je známé, že Hynek Tyl byl hlavním stratégem TH´Systemu a velkou měrou se podílel na jejím úspěchu – v době koupě byl TH´System největším českým distributorem, i když aktivity firmy mimo naši republiku byly spíše neúspěšné. TH´System se důsledně soustředil na optimální logistiku prodeje a snižování nákladů dávno před tím, než to u nás začalo být „normální“, a proto si udržel svou profitabilitu i v době snižování rabatů; TH´System zavedl jako první u nás elektronické obchodování se svými dealery spíše jako normu a ne výjimku.

Z ohlášení je zajímavé i věnování se oblasti označené zatím trošku mlhavě jako Enterprise System Distribution. Podle všeho jde nejen o distribuci zboží, ale i například financování velkých zakázek; právě finanční síla CHS a přístup k levnému americkému kapitálu je jednou z velkých předností firmy.

Váš názor Další článek: Tapeta náhle mění barvu při výběru ikony

Témata článku: Levné zboží, System, Americká pobočka, Rabat, Východ

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost