Windows 10 | Windows Insider | Tablety

Hybridní zařízení s Windows 10 získají lepší tabletový režim, více se podobá desktopu

Microsoft vydal nové testovací sestavení Windows 10 pro Insidery a v něm ukazuje novou podobu tabletového režimu pro hybridní zařízení. Zbavil se celoobrazovkového Startu a zvětšil rozestupy mezi ikonami.

V rámci programu Windows Insider Microsoft testuje sestavení Windows, které se k běžným uživatelům dostanou až za několik měsíců a zkouší si, jak komunita zareaguje na chystané novinky. Jednou takovou je i změněný tabletový režim pro hybridní a 2 v 1 zařízení. Doposud se při jeho zapnutí ukáže celoobrazovková nabídka Start, která je zároveň výchozím bodem – dojde ke skrytí plochy i ikon spuštěných programů.

Klepněte pro větší obrázek 
Na hybridních zařízeních bude nový tabletový režim.

To se ale nyní mění. Nabídka Start je v nové verzi identická, jako při běžném používání, stejně jako zůstávají ikony na spodním panelu. Zvětšil se pouze rozestup mezi nimi a automaticky se zobrazí tlačítko pro vyvolání softwarové klávesnice. Společně s tím se do dotykového prostředí přepne Průzkumník souborů, zde se ale opět jedná jen o zvětšení rozestupů u jednotlivých prvků.

Sbohem, Windows 8

Microsoft se tak čím dál více vzdaluje Windows 8, které byly vytvořené právě pro používání na tabletech a nejrůznějších hybridních zařízeních, a vše vrací do desktopové podoby. To zajisté potěší nejednoho fanouška klasických počítačů, faktem ale je, že co se týče komfortu používání Windows na dotykových zařízeních, Osmičky zůstávají zcela nepřekonané.

Microsoft si ale změnou sám není jistý, zobrazuje ji totiž pouze malému vzorku Insiderů a čeká, jak na ni zareagují. Jednotlivé změny tedy budou vázány na feedback přímo od uživatelů. Nezměněné zůstane by prostředí mělo zůstat na zařízeních, které jsou klasickými tablety.

Osobně bych ale byl raději, když by se v rámci tabletového rozhraní vydal cestou právě zpět k Windows 8, než k nepraktickému desktopovému prostředí.

Windows jsme se věnovali i v nedávném Týdnu Živě:

Diskuze (20) Další článek: Elektrické koloběžky pobláznily svět. Do jejich výroby se pusti i automobilky Audi a Kia

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Windows Insider, Tablety, Betaverze, Insider, LEP, Ikona, IMG, Rozestup, Režim, Start, Desktop, Zařízení


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 23Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky