Hvězdné války Epizoda II již na Internetu

Internetová komunita opět nezklamala. Ač je oficiální celosvětová premiéra naplánována až na příští týden, na Internetu najdete Epizodu II již nyní.
Ač se George Lucas snaží bojovat proti pirátství seč může, ani v případě Epizody II mu jeho snaha nevyšla. Přes IRC a následně i další kanály je dnes již dostupná cam verze očekávaného kasovního trháku. Cam znamená, že celý film prostě někdo natočil v kině na videokameru a následně zdigitalizoval. V podobné podobě se Internetem šíří prakticky všechny netrpělivě očekávané filmy, přičemž často jsou na záznamu slyšet i výkřiky z publika nebo dokonce vidět stíny hlav v řadě před kameramanem. Mít první daný film k dispozici je něco jako lovecká trofej, ať bude ochrana jakákoli, bude prostě otázkou prestiže příslušné nelegální distribuční skupiny mít v nabídce každý blockbuster. Proto jsou často dostupné filmy ještě před premiérami pro veřejnost.

Jedinou rozumnou ochranou je uvést premiérově film na celém světě v jednom dni, aby se maximálně potlačila potřeba stáhnout si film v předstihu. A za to, že právě tohle Lucas dělá, mu slouží jedině ke cti. U nás, kde jsou filmy uváděny do kin často až v době, kdy je venku dostupné DVD a tak i nelegální DVD verze daného filmu, je pak hlad po předčasných verzích o to větší. To je případ Matrixu, Harry Pottera a řady dalších ale třeba i Pána prstenů, který byl zpožděn jen o tři týdny.

Internetové pirátství ale do velké míry ohrožuje prodej videokazet a DVD, dovoluji si tvrdit, že vliv na návštěvnost kin mít velký vliv nebude. Navíc je dost případů, kdy raději oželíte shlédnutí rozmazané verze jen proto, abyste si mohli v kině vychutnat moment překvapení. Sice také řada lidí si jde do kina jen vychutnat efekty a podívat se na detaily, které jim na počítači unikly, ale do toho kina nakonec ráda zamíří.

Dotaz do diskuze: vyhledáváte předpremiérové verze filmů na Internetu a spokojíte se i s horší obrazovou kvalitou? Jak se u vás projevuje dostupnost DivX filmů na Internetu v nákladech na videokazety či DVD a v návštěvnosti kin?

Diskuze (234) Další článek: Chcete pracovat pro Microsoft?

Témata článku: Moment, Kino, Val, Film, Kameraman, Matrix, Velké překvapení, George, Celý film, Epizoda, Harry, Harry Potter, Filmy


Určitě si přečtěte

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 12

Lukáš Václavík
Doprava
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety