Hukot.cz: Webhosting, FTP hosting, Virtual servery

29. září 2009
Nejtenčí GeForce GTX 260+ od Galaxy
Hukot.cz nabízí spoustu kvalitního hostingového hukotu za přijatelné ceny včetně speciální akce na webhosting. V nabídce jsou čtyři programy u všech služeb.
Hukot.cz: Webhosting, FTP hosting, Virtual servery

Cílem hostingu Hukot.cz je za rozumné finanční prostředky poskytovat dostupné služby s kvalitní „lidskou“ podporou pro začátečníky i profíky. Což je po typických službách, jako je třeba webhosting, nejčastěji požadováno. U zákazníka, kde klasický webhosting nebo i ostatní služby nestačí a je třeba mu poskytnout více, nastupuje SecurityNet.cz s.r.o., firma provozující Hukot.cz. Díky tomuto se zákazník nemusí bát, co se bude dít, když jeho nároky budou s jeho projektem nebo podnikáním růst mimo klasické standardy a služby.

Klepněte pro větší obrázek

Webhosting

Programy webhostingu se liší převážně velikostí prostoru (od 2 GB do 20 GB). Standardní podpora pro jazyky PHP4, PHP5, databáze MySQL, PostgreSQL a ideální prostředí pro oblíbené CMS Open Source Joomla, Mambo apod. V ceně naleznete samozřejmě populární mod_rewrite, cron (spouštění scriptů v určitém čase), FTP přístup, spam filtr, antivir a samozřejmě zálohování, bez těchto standardů si člověk už webhosting neumí ani představit. Administrátorské prostředí přes www pro správu e-mailů, databází a domén je samozřejmostí. Za zmínku stojí fakt, že je možné vytvářet teoreticky neomezené množství domén 3. řádu, databází a e-mailů. Omezujícím faktorem je pouze velikost objednaného prostoru, který máte.

Hlavní výhodou webhostingu Hukot.cz je zatím nezmíněná podpora přístupu k Vašemu hostingovému serveru přes protokol SSH (s vlastním SSH klíčem), což dělá oproti FTP přístupu neměřitelnou bezpečnostní výhodu. Navíc si přes SSH můžete v shellu editovat své projekty (třeba přes oblíbený MC, VIM, apod.) a provádet přímo na serveru jednoduché operace.

Další novinkou tohoto roku je možnost aktivace SVN k vašemu webhostingu (v ceně, bez dalších příplatků). Což ve spojení s SSH přístupem k shellu dělá velmi atraktivní webhosting pro vývojáře a všechny, kteří si bez SVN či SSH (nebo obojího) již nedokáží své projekty představit :)

Odlišným programem u webhostingu je program "HUKOT", který je speciálně připraven pro velké a rozsáhlé projekty (např. velké E-SHOPY, rozsáhlé informační portály a jiné náročné projekty). Prakticky se jedná o VIP hosting, který je mimo hostingové servery ostatních webhostingových programů.

Dle slov výkonného ředitele společnosti SecurityNet.cz s.r.o. provozující hosting Hukot.cz, pana Petra Pomajbíka, je i tento rok nejžádanějším programem hosting "V pohodě" za 79 Kč, na který opět s tímto článkem běží cenově zvýhodněná akce pro 111 zákazníků a to za cenu 59 Kč (tato cena je srovnatelná s cenou programu "Klídeček" s daleko menším webovým prostorem).

FTP hosting

Pro ty, co chtějí/potřebují sdílet nebo si vyměňovat opravdu větší dávky dat přes stále oblíbené FTP či přes jeho šifrované rozšíření FTPS nebo jej využít jako záložní prostor, tak s Hukot.cz žádný problém. Jsou pro vás připravené opět 4 FTP hostingové programy ("Klídeček - 10 GB", "Normálka - 50 GB", "V pohodě - 100 GB" a "HUKOT - 200 GB"). Administrátorské prostředí pro správu uživatelů FTP pohodlně přes webové rozhraní je opět samozřejmostí. Neomezený přenos dat a podpora 24/7 taktéž, co více si pro svá data přát?

STORAGE hosting

Storage server Hukot.cz se vašemu PC nebo serveru jednoduše zobrazuje jako další složka v počítači a umožňuje vám s ní tak i pracovat. Využívat tento prostor může velký počet PC nebo serverů. Přenos je realizován přes zabezpečený WebDAV(SSL), který je podorován běžnými operačními systémy jako jsou Linux, MAC OSX a MS Windows. Přístupy do složek a správu svých uživatelů si ovlivňujete pomocí intuitivní zabezpečené www administrace. Hukot.cz Váš Storage hosting automaticky zálohuje ještě dalším vlastním backup serverem zpětně každý den minimálně po dobu jednoho týdne – delší zálohovací období lze dohodnout s technickou podporou.

Pro koho je STORAGE hosting vhodný? Jeho obliba je především u firemních zákazníků, kteří požadují přístup k souborům odkudkoliv a hlavně permanentně, tak jako by jejich pobočky či zaměstnanci v terénu byli v lokální síti na firemním file serveru. V tomto případě při využití STORAGE hostingu Hukot.cz odpadá konfigurace a problematika VPN sítě a přístupu do sídla firmy, která vždy nemusí disponovat dostatečnou Internetovou konektivitou, nehledě na další finanční náklady spojené se zřízením a provozem VPN, která pro tyto základní účely může být kladivem na komára :)

Virtual servery (VPS) - Debian, Gentoo, Ubuntu

Žádáte-li volnost pro vaše aplikace/projekty, nebo máte nároky, které klasické webhostingové programy nejsou schopny uspokojit, je tato volba právě pro vás. Sami si můžete nakonfigurovat vše potřebné dle vlastních potřeb a chuti ;).

Jsou vám k dispozici 4 virtual server programy:

  • Klídeček - 15 GB, 128 MB RAM, 10 % CPU (aktuálně XEON E5430)
  • Normálka - 30 GB, 256 MB RAM, 20 % CPU (aktuálně XEON E5430)
  • V pohodě - 60 GB, 512 MB RAM, 35 % CPU (aktuálně XEON E5430)
  • HUKOT - 120 GB, 1 GB RAM, 50 % CPU (aktuálně XEON E5430)

Na takovémto virtuálním serveru (též známé pod zkratkou VS, VPS) dostanete zvolenou vlastní instalaci operačního systému GNU/Linux Debian, Gentoo nebo Ubuntu, kterou dostanete od Hukot.cz předinstalovanou s přidělenou veřejnou IP adresou a přístupem uživatele root. Každý virtual server je připojen konektivitou 100 Mbps do vnitřní sítě Hukot.cz. Jelikož se jedná z technického hlediska o paravirtuální server, sdílíte fyzicky HW i s jinými virtual servery, a to vždy minimálně od procentuelně garantovaného výkonu CPU.

Hardware a zázemí

Velice podstatnou měrou na kvalitních službách je i technické zázemí, které nelze podceňovat. V této sféře je to vlastně velice důležitý motor všech služeb, a proto veškeré stroje Hukot.cz běží na špičkových serverech založených na multiprocesorové základně s diskovými poli RAID5 v módu mirroring, zajišťující i výměnu disku za provozu (prezentace nebo data jsou po celou dobu funkční) a několika GB paměti RAM. Napájení je zajištěno vždy pomocí dvou zdrojů v redundantním režimu (v případě poruchy jednoho zdroje jej nahradí bez výpadku automaticky druhý). Servery běží na systémech GNU/Linux se sdílenou konektivitou 1 Gbit/s do zahraničí a 2 Gbit/s do NIX.

Velice důležitým zázemím pro zákazníka hostingových služeb je bezesporu rychlá a aktivní technická podpora, která na Hukot.cz funguje v našich podmínkách velice dobře. Pracovníci Hukot.cz jsou k zastižení 24 hodin denně na mobilním telefonu, případně je lze kontaktovat i jiným způsobem (ICQ, e-mail), bez ohledu na to, jakou službu máte.

Pro koho?

Položíme-li si otázku pro koho jsou služby Hukot.cz určeny, můžeme si odpovědět takto:

Weboshoting je převážně zaměřen pro tvorbu osobních stránek, webmastery a menší softwarové firmy - se zaměřením na webové aplikace, ale také pro velice oblíbená fóra a CMS systémy jako jsou např. Joomla, Mambo, atp.

FTP hosting je určen pro zálohování dat firmám nebo jednotlivcům a pro skalní příznivce výměny dat, kteří požadují naprostý HUKOT (download/upload dat).

STORAGE hosting pro firmy s pobočkami mimo „jeden barák“ s ohledem na dostupnost, bezpečnost a jistotu záloh svých dat. Velice vhodné a bezpečné uložiště aktivních či záložních firemních dat.

Virtual servery jsou hlavně pro ty co potřebují pro své Internetové projekty opravdovou volnost a nechtějí být limitování sdílenými službami a to stále za přijatelnější náklady než vlastnit nebo si pronajímat fyzický server.

Pokud patříte do kterékoliv kategorie a jste na vážkách, kterého hostera nebo tu správnou službu si vybrat, jistě stojí za to navštívit stránky www.hukot.cz, případně kontaktovat přímo technickou podporu Hukot.cz, která vám zcela jistě ráda, nezávazně a ochotně poradí.

Další článek: Nejtenčí GeForce GTX 260+ od Galaxy

Témata článku: Servery, Firma provozující, Standardní podpora, Zvolená složka, Omezující faktor, FTP, Neomezený přístup, Webhostingový program, Systém výměny, Mamba, Virtual, Ideální prostředí, Download Upload, Důležitá složka, Webhosting, Oblíbený program


Určitě si přečtěte

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 76

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11