Hudební drby

Na poli digitálního audia se v posledním týdnu udála spousta novinek: Nový hudební server Virgin JamCast, MP3.com a Freei.Net, James Bond v MP3, …
Nový hudební server Virgin JamCast
Společnost Virgin nově otevřela internetový server s názvem JamCast. Jde o další z řady internetových hudebních serverů. JamCast se snaží nabídnout něco více než klasické hudební servery. Tento server nabízí hudební tvorbu v audio-digitálních formátech MP3 a Liquid Audio především za nižší ceny něž konkurence. Tuto hudbu lze on-line zakoupit 24 hodin denně.

MP3.com a Freei.Net
Nedávno se objevila další z řady nových aliancí mezi serverem MP3.com a dalšími podobně zaměřenými servery. Nyní je na řadě Freei.net. Server Freei.net nabízí celou řadu užitečných služeb, které chce MP3.com nabídnout svým příznivcům. Mezi hlavní internetové služby Freei.net patří bezplatný přístup na Internet, e-mailové a webové služby a mnoho dalších. MP3.com získá propojením s Freei.net celou řadu nových internetových příznivců. Z nově založené aliance budou těžit nejen tyto dvě společnosti.

James Bond v MP3
Na komerčním hudebním serveru E-Music.com je již delší dobu zvykem nabízet velmi známé soundtracky, tzv. „themes“ z kolekce James Bond. Nově nahrané kousky jsou opětovně k dispozici na tomto serveru ve formátu MP3. Již dnes jsou k dispozici: The James Bond Theme (za 1,99 dolarů) a Bond Beat & Bass: The Elektronica James Bond Themes (za 8,99 dolarů). Pokud obdivujete Jamese Bonda a máte ho rádi, určitě se na serveru www.emusic.com zastavte.

FreeAmp v2.0 Beta 4
Dosti užívaný MP3 software FreeAmp v2.0 Beta 4 je k dispozici v nové beta verzi. Nově vypuštěná verze doznala velkých změn nejen na záplatách děr, které obsahovala původní beta verze. Kompletně byl předělán celý interface tohoto programu včetně nově zabudovaných funkcí (více podporovaných formátů – MPEG 1, MPEG 2 atd.). Nově také FreeAmp podporuje dnes již standard streamingu ICEcast.

Netdrive.com nabízí 100MB prostoru pro MP3
Server Netdrive.com přichází s novou službou poskytování webového prostoru na Internetu. Jde o další osobní internetové harddisky, na které si můžete uložit libovolná data včetně formátu MP3, který si sem necháte nahrát z jakýchkoliv stránek či služeb. Přístup do osobní schránky je možný odkudkoliv na světě pod vlastním jménem a heslem. Tento internetový harddisk funguje úplně stejně jako klasický HDD na PC. Nabídka Netdrive.com je opravdu velmi zajímavá a pro ostatní firmy nabízející stejné služby představuje dosti velkou konkurenci. Je skvělé, že přímo na stránkách tohoto serveru umožňují zájemcům nahrávat do svých stránek i formát MP3 (včetně technické podpory). Tato služba jistě stojí alespoň za vyzkoušení.

MP3.com nově s podporou ATM karet
Společnost Cash Technologies, MP3.com a Sensar Inc.společně vytvořily nový systém plateb na serveru MP3.com za objednané služby nebo e-hudbu. S využitím nové technologie EMMA od společnosti Cash Technologies je možné provádět na serveru MP3.com finanční transakce kartami systému ATM. Tímto velkým krokem se MP3.com stává plnohodnotným on-line serverem s plnou podporou bezhotovostního obchodování.

C@MP Music Player
Tento nový digitální přehrávač byl poprvé předveden na výstavě Comdex, která se konala nedávno. CaMP Music Player vyvíjí společnost Human Interface Technologies. Zmíněný přehrávač je z dřívější doby znám spíše jako kazetový hudební přehrávač. Jeho speciální funkcí je, že funguje jako klasický MP3 přehrávač. Je provázán s dodávaným kazetovým přehrávačem a oba vzájemně spolupracují. První modely určené pro širokou veřejnost budou k dispozici koncem roku 1999 nebo začátkem roku 2000.

EMI nabízí hned několik singlů ke stažení
Třetí největší hudební vydavatelství na světě EMI se po delší době rozhodlo nabídnout několik singlů na Internetu ke stažení. Zda půjde o promo nahrávky nebo komerční hudbu, zatím není známo. Mezi prvními se jistě objeví celá řada populárních zpěváků a skupin. První hudební nabídku ve formátu MP3 společnosti EMI lze očekávat začátkem roku 2000.
Váš názor Další článek: Konference: cestou k úspěchu

Témata článku: Internet, Web, HUD, Virgin, Soundtrack, Emma, Bond, Camp, Velký prostor, Bass, James Bond, Cash, Single, Hlavní internet, Interface, Drb, Celá řada, Hudební služba, Nova, BeatNad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

** Před pár lety byl 3,5mm konektor nepsaným základem každého telefonu ** Od premiéry iPhonu 7 to však jde s jackem strmě z kopce ** U drahých telefonů chybí úplně a začíná mizet i z modelů střední třídy

Martin Chroust
Střední třída3,5mm jack
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Ghost of Tsushima je stále uměleckým skvostem, podívejte se na ostrov Iki

Ghost of Tsushima je stále uměleckým skvostem, podívejte se na ostrov Iki

Director's Cut přinesl celou novou mapu a s ní i zástup nových pohlednic od hráčů díky foto režimu.

Michal Maliarov
Ghost of TsushimaGalerie