Hudební drby

Spousta novinek na poli digitálního audia, které se udály v posledním týdnu: Staňte se Djem – MyCaster, MP3.com a Zing.com, Windows Media Device Manager.
Spousta novinek na poli digitálního audia, které se udály v posledním týdnu: Staňte se Djem – MyCaster, MP3.com a Zing.com, Windows Media Device Manager

Staňte se DJ - MyCaster
Pokud jste někdy toužili stát se DJ, tak jste se nyní určitě dočkali. Program MyCaster od společnosti Scour vám v tom pomůže. Navíc umožňuje vysílat vlastní streamovanou hudbu prostřednictvím Internetu (podobně jako konkurenční programy ShoutCAST či IceCast). Streamovat můžete přímo z dodávaného přehrávače. Na stránkách MyCaster.com jsou k dispozici první seznamy vysílaných hudebních přenosů. MyCaster se chce stát časem určitým standardem, který by stál vedle klasicky vysílaných internetových rádií. MyCaster dává velké šance všem, kteří chtějí vysílat vlastní rádio přes Internet. Velmi snadným způsobem to dokáže během několika minut i laik.

MP3.com a Zing.com
MP3.com a Zing.com začali spolupracovat na konceptu vytvoření kompletní foto galerie všech hudebních umělců, skupin, kteří jsou zastoupeni na serveru MP3.com. Fanoušci by takto měli jasný přehled nad každým obdivovaným zpěvákem. Zing.com je společnost zabývající se zpracováním obrázků digitální cestou, dále tvorbou foto alb a obrázků. Zing.com samozřejmě svoje služby nabízí on-line. Dát všechny autory na MP3.com dohromady bude jistě těžké, ale za pomoci některých dalších společností to bude koncem roku hotové.

Windows Media Device Manager
S novým softwarovým produktem přichází Microsoft. Windows Media Device Manager (WMDM) umožňuje některým MP3 přehrávačům (jak softwarovým, tak i hardwarovým) přehrávat a nahrávat pouze legální nahrávky. WMDM takto nastoluje úplně nový systém ochrany SDMI proti nelegálnímu používání hudebních nahrávek.

Creative přichází s novým CD-RW Blaster 8432
Creative Technology přichází na trh s novým produktem CD-RW Blaster 8432, který byl především zaměřen na snadné použití. Tato mechanika je velmi rychlá a dokáže 60 minut hudby vypálit na CD za 9 min. Pokud si pravidelně děláte MP3 kolekce, pak je tato mechanika právě pro vás. Mechanika je oproti původnímu modelu o 30% rychlejší. Podporované jsou všechny dnešní standardy. Za zmínku ještě stojí program na archivaci dat na CD s podporou MP3 formátu, který je dodáván zdarma jako součást této vypalovačky.

LG Electronics společně s Hitel začínají podporovat MP3
LG Electronics zformovala novou alianci společně s Hitel On-Line. LG Elektronic chystá vlastní MP3 přenosný přehrávač, MP3 přehrávač do auta a několik dalších doplňků zaměřených na formát MP3. Společně s firmou Hitel chtějí přijít na trh s přehrávačem umožňující přehrávat live hudbu prostřednictvím Internetu. Dodávané přehrávače budou v několika verzích. Prémiová verze bude obsahovat MP3 přehrávač (model MF-PD330S) a neomezený roční přístup k MP3 nahrávkám, které budou uveřejněny na stránkách společnosti LG. Dále společnost Hitel nabídne zdarma několik svých poskytovaných internetových služeb. Standardní verze bude obsahovat MP3 přehrávač a roční práva využívat zdarma internetových služeb společnosti Hitel.

Vyhrajte RIO od Bing & The Boys
Pokud chcete vyhrát MP3man od Diamond Multimedia, stačí navštívit domácí stránku hudební skupiny Bing & The Boys na MP3.com. Nemusíte zde nic kupovat či se nějak zavazovat. Na této stránce stáhnete MP3 verzi písničky „Blue Jeans“. Po té se zdarma zaregistrujete jako člen fan klubu této kapely. Jedinou podmínkou je platnost vašeho uvedeného e-mailu. 30 listopadu společně MP3.com s Bing & The Boys bude losovat vítěze, který obdrží e-mailem zprávu, že vyhrává Diamond RIO. Aby jste mohli výhru přebrat, musíte staženou písničku v MP3 odeslat zpět pro kontrolu, že jste skutečně dodrželi pravidla celé soutěže.
Váš názor Další článek: Macom F70: Máchnutím ruky

Témata článku: Windows, Hudba, filmy, seriály, HUD, Shoutcast, Foto alba, Jasný přehled, Písnička, Rio, Device, Windows Live Mail, Cd přehrávače, Streamovaná hudba, Diamond, Mp3, Foto, Prémiová verze, Scour, Foto soutěž 2016, Boys, Drb, JeansTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android