Hudební drby

Spousta novinek na poli digitálního audia, které se udály za poslední týden: EMusic.com a MusicMatch, NapAmp v0.1, Pine a MusicMatch novými partnery a další.
Spousta novinek na poli digitálního audia, které se udály za poslední týden: EMusic.com a MusicMatch, NapAmp v0.1, Pine a MusicMatch novými partnery…

EMusic.com a MusicMatch
Kdo by dnes neznal server Emusic.com. Právě tento americký gigant se spojil se společností MusicMatch. Hlavním cílem těchto dvou společností je nabízet speciální promo akce hudebních nahrávek, software a hardware na Emusic.com. Vždy půjde pouze o časově omezené nabídky trvající krátkou dobu. Například nyní můžou uživatelé Emusic.com získat zdarma registrovanou verzi MusicMatch Jukebox 5.0 na adrese, samozřejmě po splnění daných podmínek. Mezi další nabídku patří volné zdarma stažení některých určených hudebních alb ve formátu MP3 na serveru Emusic.com. Pokud jste zvědaví, co si zde lze zdarma stáhnout, tak vás musím ujistit, že jde o velice známé formace: BUSH, Elvis Costello, The Violent Femmes, Sounds Of Blackness a další. MusicMatch Jukebox také hodlá v další své verzi udělat přímou podporu při stahování takových to promo akcí rovnou ze serveru Emusic.com. Jen pro informaci bylo ze serveru Emusic.com stáhnuto 25 000 kopií přehrávače MusicMatch Jukebox, což odpovídá o velké úspěšnosti a kvalitě tohoto MP3 softwarového balíku.

NapAmp v0.1
Z názvu už vyplývá, že půjde o něco co má společné rysy s přehrávačem WinAmp. Ano, správně. Jde o program, který byl vypuštěn tento týden a umožňuje vám pomocí přehrávače WinAmp se připojit přímo na servery Napster. Bohužel se v této verzi ještě objevují určitá omezení a limitace. Ve verzi 0.1 nelze bohužel plně využívat příkazy GET a uživatelé se mohou připojit pouze na „hardcoded“ servery. Zdrojový kód tohoto doplňku pro WinAmp je zveřejněn pod GPL. Nápad je to opravdu dobrý a podle prvních stažení je vidět, že zájem o tento program je veliký. Pokud často využíváte služeb Napsteru, tak je pro vás NapAmp - The Napster Plug-in for WinAmp skvělým pomocníkem.

Pine a MusicMatch novými partnery
MusicMatch a Pine Technology USA se stávají partnery na poli digitální hudby. Nově je ke všem MP3 přehrávačům Pine dodáván zdarma skvělý MP3 program MusicMatch Jukebox, který je takto distribuován například s přehrávačem Thomson Lyra. Mimo MP3 přehrávače bude MusicMatch Jukebox také dodáván zdarma ke všem zvukovým kartám Pine. Společnost Pine má na celosvětovém trhu velké zastoupení nejen v prodeji právě zmiňovaných zvukových karet, ale také MP3 přehrávačů a MP3 hardware. Přehrávače D'music budou profitovat z nové verze MusicMatch Jukebox 5.0, která se nedávno objevila na Internetu. To, co dnes MM Jukebox nabízí, nenabídne zdarma žádná softwarová společnost tvořící podobné programy. Doposud byl společně s Pine MP3 přehrávači dodáván vlastní velmi málo propracovaný software, který nedosahoval takových kvalit jako je MusicMatch.

OrangeAlly.com se svou nabídkou
Nově spouštěný hudební server OrangeAlley.com je internetovým projektem společnosti August Nelson. Tento server je tvořen hudebníky a je určen pro hudebníky.Obdobně jako MP3.com tento server nabízí spoustu služeb pro začínající kapely nebo zpěváky, kteří jsou nezávislí, nebo v opačném případě chtějí najít některou z nahrávacích společností, která by je v budoucnu zastupovala. V nabídce je také celá řada licencovaných hudebních nahrávek. Ceny se za „Bootlegal licence“ pohybují kolem 5 dolarů za jednotlivé písničky či album. Zda se tento nový projekt OrangeAlly na Internetu udrží ukáže jen čas.

D'music MP3/CD Player
Pine Technology USA se rozhodla odložit uvedení na trh MP3 přehrávač SM-200C, který podporuje také přehrávání klasických hudebních CD. Podle všech dostupných informací se oficiální uvedení odkládá na polovinu měsíce dubna. Pokud trošku tyto informace sledujete, určitě víte, že tento odklad už je poněkolikáté a není žádnou novinkou. Pine uvádí, že nynější důvod odložení jsou technické chyby, které byly zjištěny při finálním testování tohoto modelu. Pine doufá, že i přes tyto menší nezdary si své příznivce zachová. Na letošním Cebitu byl tento konkrétní model představen a již při tomto předvádění měl SM-200C určité technické problémy.
Váš názor Další článek: SWS umí nejen Microsoft

Témata článku: Hardware, Software, Elvis, Formace, Bush, Propracovaný software, Velký pomocník, August, Winamp, Registrovaná karta, Hud, Lyra, Drb, První stažení, Finální testování, Vita software, Augusta, Dobrý pomocník, Software ke stažení zdarma, Jukebox, Promo, Velké zastoupení


Určitě si přečtěte

Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jakub Čížek
Mapy GoogleMapy
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5