Hudební drby

Spousta novinek na poli digitálního audia, které se udály za poslední týden: Napster v nové betě, MP3man od společnosti Sega, Mjuice.com a DreamWorks Records, Streambox prodává svůj Ripper, …
Spousta novinek na poli digitálního audia, které se udály za poslední týden: Napster v nové betě, MP3man od společnosti Sega, Mjuice.com a DreamWorks Records, Streambox prodává svůj Ripper, …

MP3man od společnosti Sega
Společnost Sega vyvinula přenosný hardwarový MP3 přehrávač, který bude kompatibilní a připojitelný s consolí Sega Dreamcast. Výhodou celého systému je možnost sdílení paměti Sega Dreamcast, která je značně vysoká. Získáte tak možnost přehrávání MP3 písniček rovnající se množství, které se vejde zhruba na jedno CD. Sega Dreamcast je první konsolí svého druhu, kterou lze připojit na Internet bez jakýchkoliv problémů. Samotná Sega spolupracuje se serverem Audiofreaks.com, který se na celé akci také značně podílí. Další dostupné informace jsou k dispozici na oficiálním webu Sega.com.

Mjuice.com a DreamWorks Records
Mjuice.com s novým rokem počínaje začíná spolupracovat s hudebním vydavatelstvím Dream Works Records. Hlavním předmětem spolupráce je především podpora při prodeji hudebních nahrávek v audio-digitální podobě (MP3, Liquid Audio atd.). Dále se komerčnímu serveru Mjuice.com zvětší nabídka hudebních interpretů, mezi které nově bude patřit: Def Squad, Dave Hollister, Sole a N Toon. Již v tuto chvíli je možné si některé z uvedených autorů zkopírovat (zakoupit). Mezi nabízené alba například patří Skin Deep od Sole. V brzké době bude na serveru Mjuice.com také následovat celá řada promo akcí.

Další aliance mezi Audiohighway.com Hollywood Records
Podobně jako Mjuice.com se společnost Audiohighway.com snaží formovat novým směrem. Tento nový rozběh serveru má z části zařídit nová spolupráce s vydavatelstvím Hollywood Records. Audiohighway.com se snaží maximálním způsobem svoji nabídku zatraktivnit. Hollywood records může nabídnout celou řadu novinek, což Audiohighway.com zaručí úspěšnost. Obě tyto společnosti pro své zákazníky také připravily soutěž, ve které můžete vyhrát DVD přehrávač a několik velmi zajímavých CD, plakáty hudebních interpretů a další.

Music Label 2000 6.1 Beta 1
Tento skvělý program byl oceněn nejednou společností jako nejlepší hudební organizér na světě. Mezi tyto hodnotící firmy zejména patří ZDNet. Music Label 2000 se stal nejlepším svého druhu. Tento program dokáže skvělým způsobem zorganizovat vaše kompletní CD alba, MP3 kolekce a to velmi snadným a rychlým způsobem. Nová verze 6.1 beta 1 podporuje technologii CDDB, vyhledávání a filtrování jednotlivých nahrávek. Musil Label je k dispozici pouze v anglickém jazyce, ale brzy bude také ve španělštině, italštině, dánštině, němčině a švédštině. Program je s možností 30denního užívání zdarma.

Napster 2.0 Beta 5
Kdo by dnes neznal již tak světoznámý prográmek na shánění MP3 nahrávek. Program si již znepřátelil společnost RIAA, která ho ostře zkritizovala. Dnes je k dispozici na Internetu již verze 2.0 v betě 5. Je zde provedeno několik menších vylepšení a přidány některé nové funkce. Dále zde byla plně zabudována kompatibilita se svým bratříčkem Macstrem, který je určen pro OS Macintosh. Podle společnosti RIAA bude hlavní prioritou tento program nějakým způsobem omezit, protože podle nich hrubým způsobem porušuje pravidla, které RIAA stanovila. Tato nová beta verze je k dispozici na www.napster.com.

MPEGed 0.30 Beta Version
Wes Van Tighem, který je autorem tohoto produktu vypustil na svět další verzi 0.3, která je zatím bohužel pořád beta. MPEGed dokáže modifikovat všechny MPEG soubory (MP2, MP3, MPEG video) bez použití klasického reencodingu. Změny oproti minulé verzi nejsou nikterak velké. Jde především o menši změny – přidány popisy k celému programu, nová funkce auto-detect, přidán ratio list a několik dalších drobností. Program je dostupný zdarma.
Váš názor Další článek: GemTeku TV-Live a Radio 21: rádio i televize u vás

Témata článku: Video, Internet, HUD, Liquid, Sega, Vana, Solus, Dream, Solo, Celá společnost, Ratio, Nový způsob, Hollywood, Beta, Label, Hudební vydavatelství, Drb, Deep, Nový druh, SoliRecenze hry Disco Elysium - Final Cut. Detektivka, která by vydala na knižní sérii

Recenze hry Disco Elysium - Final Cut. Detektivka, která by vydala na knižní sérii

Tato detektivka je už sice starší záležitostí, ale na konzole dorazila v krabicové verzi teprve nedávno. Při té příležitosti jsme si řekli, že by nebylo od věci se k ní vrátit a podívat se na to, jaké změny přinesla její Final Cut verze.

Martin Nahodil
Disco ElysiumPS5RecenzeAdventury
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy