Hudební drby

Spousta novinek na poli digitálního audia, které se udály za poslední týden: Jimmy Page a The Black Crowes na Netu, Night Hawk 2.15 Beta verze, Nejlepší písničky za rok 99 podle serveru MP3.com, …
Spousta novinek na poli digitálního audia, které se udály za poslední týden: Jimmy Page a The Black Crowes na Netu, Night Hawk 2.15 Beta verze, Nejlepší písničky za rok 99 podle serveru MP3.com, …

Jimmy Page a The Black Crowes na Netu
Hudební hvězdy, Jimmy Page a The Black Crowes, se objevily také na Netu v podobě své hudební tvorby. Server Musicmaker.com nabízí zdarma několik písniček právě od těchto dvou autorů. První, která bude zdarma k dispozici ve formátu WMA (MS Audio), se jmenuje „ Oh Well“. Postupně bude k dispozici zdarma celá desítka těchto písniček. Serveru jde především o popularitu a zintenzivnění vztahů s autory, jako je Jimmy Page a The Black Crowes. Tato promo akce určitě stojí za to.
Macster - Napster pro Mac
Dnes již značně populární program Napster pronikl tak daleko, že byl napsán pro operační systém počítačových systémů Macintosh. Dnes je více než zřejmé, že více jak 50 % uživatelů zajímajících se o formát MP3 program Napster používá. Pro Mac napsali autoři Napsteru stejný program s názvem Macster. Byla zde samozřejmě zachována konverze dat a databází s klasickým Napsterem, takže nenastanou žádné problémy. Bohužel jde zatím pouze o beta verzi, která bude v brzké době uvolněna jako finální verze. Další důležité informace jsou k dispozici také na www.napster.com.
Night Hawk 2.15 Beta verze
Program Night Hawk 2.15 Beta verze od Toma Peterse byl nedávno updatován. Night Hawk je PC/Internet prohlížeč s mnoha multimediálními prvky a doplňky. Prohlížeč je založen na technologii Microsoft Windows Media Technology. Design programu je s novým rokem krásně pozměněn. Night Hawk umožňuje prohlížet veškeré digitální obrázky, video, přehrávat hudební formáty a při tom všem surfovat na Internetu. Mezi podporované funkce také standardně patří : konverze mezi jednotlivými typy obrázků, práce se soubory, capturing, prewiev a spousta dalších. Další informace o tomto prográmku najdete na http://www.vipercorp.com/nhmain.htm.
MP3Lit.com a jejich Top 20
V USA již dosti známý server MP3Lit.com podobně jako MP3.com oznámil dvacítku nejlepších a nejvíce stahovaných písniček i hudebních ukázek za rok 1999. Tento server nabízí největší kolekci nahrávek mluveného slova. Mluveného slova v digitální podobě je na Internetu jen velmi málo. Server MP3lit.com se snaží nabídnout zdarma tu nejlepší tvorbu. Mezi lepší nahrávky například patří: Henry Rollins, Dennis Miller, Dylan Thomas, Nicole Blackman, Charles Bukowski, Nick Cave, P.J. O'Rourke, David Sedaris, Mumia Abu-Jamal a Ben Stiller & Janeane Garofalo.
Nejlepší písničky za rok 99 podle serveru MP3.com
Hudební server MP3.com oznámil 10 nejlepších MP3 písniček za rok 1999. Hodnocení bylo provedeno podle nejvíce poslouchaných nahrávek za jednotlivé měsíce v roce v kombinaci s počtem stažených písniček. Žebříček jednotlivých hudebních interpretů je následující : Trance control, Atomic Dance Explosion [Radio Edit] od Ghost in the Machine, Want Me od Red Delicious, City of Angels od Kristin Banks, I Will Love You od Fisher, BMW Blues od Big Bill & the Cool Tones, The Bum Bum Song (Lonely Swedish) od Tom Green, Star of the County Down od Slainte, Shuffle In the Nineties od Matt Thorpe a Confusion (TechnoTerror mix) od 303-Reactor.
Diskuze (2) Další článek: Pozor na reklamace!

Témata článku: Video, HUD, Angels, Cave, Hawk, Dance, Love, Atomic, Jimmy, Jama, Napster, Blues, Nejlepší program, Matt, Big Ben, Nick, Ghost, Písnička, Mluvené slovo, Celá desítka, Jednotlivé verze, Song, Bmw, Jamal, TranceTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10