JiTi
20. 4. 2001 • 19:14

Vcelku bezne pouzivam NAPSTER. takze bych mel byt podle vseobecne definice cerny pirat poslouchajici nelegalni muziku.
Ja to vidim spise naopak. Jsem cerny pirat, posloucham nelegalne stazenou muziku, abych zjistil co vlastne budu kupovat. Pri nekolikerem poslechu zjistim, ze to co autor udelal neni az tak spatne dilo a v prubehu casu, kdy mi prijde na konto vyplata, objednavam CD. Ze to je zatim nepomer proti tomu co mam na disku??? Pokud bych si to vsak nestahl, pak bych ono CD jiste vubec nekoupil.

K dnesnimu dni takto nakupuji temer veskera nova CD. Hura a nejsem prekvapen tim co pak na nem je.

Takze Napster je tady k necemu. A ty co to tak nedelaji, ty jiste najdou i jinou cestu jak nelegalne mit, sdilet sve MP3 shares.

A jak se rika. Neco spatne k necemu dobre.

hexen
20. 4. 2001 • 19:14

A co kdybys mel tak "tlustou" linku, ze bys mohl bez problemu tahat NEKOMPRESOVANOU hudbu, tj. soubory WAV anebo mel pristup do pujcovny CD ? Kupoval by sis CD i potom ?

Multimotyl
20. 4. 2001 • 19:14

Já tedy ano. Pokud mám nějakého pěvce (pěvkyni, hudební soubor, kapelu, pěvecký sbor, skladatele, interpreta, sólistu, dirigenta, ...) opravdu v oblibě, odměním ho tím, že si jeho CD (MC, MD, LP, DAT, DVD-A, SACD, ...) Koupím. Navíc, spousta vzácností se prostě na CD velmi těžko schání (B-sides, duety, dema, curiosity, live nahrávky, ...)

Multimotyl
20. 4. 2001 • 19:14

Posle zákona si každý může na svém vlastním zařízení pro svoji soukromou potřebu opatřit kopii jakéhokoli autorského díla. Zákon neupravuje odkud jsem původní nahrávku sehnal.

DSV
20. 4. 2001 • 19:14

Tohle prave je ale podmineno tim ze za nahravku zaplatis vlastniku - nahravaci spolecnosti, pripadne distributorovi. V pripade ze si nekdo zkopiruje nebo stahne jakykoli soft z nosice nekoho jineho, tak je to samozrejme kradez. Jednoduse receno, kdyz si koupis CD tak si pro svou potrebu (napr. do auta) muzes udelat kopii. Jakykoli jiny pripad je poruseni autorskych prav - kradez. Mimochodem, nehraje zadnou roli jestli to udelas na vlastnim nebo cizim zarizeni.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
NEZNAMY
20. 4. 2001 • 19:14

V našem státě každej sere na autorskej zákon. Pro američany si koupit třeba 1 CD s hudbou je jako pro nás si koupit 10 rohlíku v supermarketu. Takže až budou ceny u nás přijatelný, tak skoro nikdo nebude kopírovat software. Proč by si lidi něco kupovaly, když je to velice jednoduché sehnat zadarmo....

XGH
11. 5. 2001 • 21:44

Porušení autorských zákonů je porušení autorských zákonů a krádež je zase krádež. Já jsem natahal telefonem celý album jedný kapely a teď (cca 2měsíce potom)se chystám koupit jejich druhý cédeso. Nejenom proto že bych je chtěl podpořit (finančně je to nevytrhne a morálně to nepotřebujou..), ale hlavně proto že mít koupený originál s bookletem a originál potiskem je něco jinýho než mít přepálený mp3. Někdy lepší, někdy horší, prostě jiný. Svoje místo u mě maj oba.
Autorský zákony obecně ať už byly původně namířeny proti čemukoli, jsou v současnosti fraška, která si nic jinýho než porušování nezaslouží. Zdá si mi totiž, že nejsou využívány k ničemu jinýmu než k marným pokusům zazámkovat to, co splňuje svůj účel tím víc, čím víc je to rozšířeno mezi lidma. Ať jde o hudbu, uživatelskej soft, zdrojáky.. Tyhle lidi, který se k tomu dostanou, to jsou pak schopný dál rozvíjet. Takže zatímco krádež je špatná, porušování autorskejch zákonů rozjíždí další progress. A to je dobrý.A mimochodem, všimni si, že nejstarostlivějšími strážci autorských zákonů bývají naprostou většinou ti, kdo sami nic k autorizování nenabízejí.. Ve vší ůctě Ex'ghotic

Určitě si přečtěte

Články odjinud