Hudba: Nová evropská MP3 formace

Pravidelné novinky ze světa MP3 a digitálního audia za uplynulý týden: RockNet.cz se skvělou nabídkou, MP3Shop.cz představuje: Kapitán Kid a další novinky v MP3 světě.
Nová evropská MP3 formace

Čtyři největší evropské MP3 servery se rozhodly, že založí novou evropskou alianci, která bude především podporovat svobodu hudby. O jaké servery jde? Jedná se o čtyři MP3.xx servery v celé Evropě – MP3.fr (Francie), MP3.it (Itálie), MP3.de (Německo) a MP3.es (Španělsko). Všechny tyto servery mají dosti velkou návštěvnost a jen pro ukázku MP3.fr má kolem 12 miliónů návštěvníků. Všechny tyto servery se zformovaly do nového serveru MP3Eu.com, kde jsou veškeré informace o této akci v nejpoužívanějších jazykových verzích v Evropě. Podle majitelů serveru MP3.fr touto akcí vytvoří největší MP3 server na světě, který bude mít zhruba 400 miliónů uživatelů, což je konkurence schopné i MP3.com. V brzké době můžeme očekávat velké změny v dění MP3 technologií v Evropě a možná se dočkáme i některých změn v USA. Nechme se překvapit. RockNet.cz se skvělou nabídkou

Český server RockNet.cz přichází pro své uživatele s velice zajímavou nabídkou. Autoři na RockNetu pro své uživatele připravili mimořádnou nabídku a mimořádné ceny. V žádném jiném obchodě nemáte možnost nechat si vyrobit CD přesně podle vašeho vkusu. RockNet.cz vás zve k prohlídce katalogu. V něm najdete více než 1800 titulů od více než 100 interpretů. U každého titulu je zdarma k dispozici 30tisekundová ukázka ve formátu MP3. Poslouchejte, přemýšlejte a vybírejte. Můžete si objednávat celá CD, nebo si můžete z jednotlivých CD vybrat jenom ty největší hity. Rocknet vám vybrané kousky nahraje v audio formátu na nosič a na dobírku pošle až domů. Jednu písničku pořídíte již za 16-22 Kč podle délky skladby. V případě, že si vyberete kompletní CD, zaplatíte za něj částku 200 Kč, u dvoualb pak násobky této sumy. Za výrobu CD, balné, poštovné a dobírku si účtuje RockNet.cz cca 60 Kč. Součástí katalogu jsou také kousky, které prostě nikde jinde neseženete. Co víc? Některé jsou úplně zadarmo a můžete si je okamžitě v MP3 formátu přestěhovat do svého počítače. Nabídka je to opravdu zajímavá a stojí za to ji využít. Další informace přímo na RockNet.cz (www.rocknet.cz)

MP3Shop.cz představuje: Kapitán Kid

Server MP3shop.cz představuje dalšího hudebního tvůrce, který nabízí svoji tvorbu nejen v MP3 formátu. Kapitán Kid neboli Jaroslav Velinský se narodil v Praze. Protože se stejně jako Jaroslav Velinský stal spisovatelem dobrodružné literatury a jako Kapitán Kid písničkářem, doplácí na svou dvojjedinost: Mnoho čtenářů SF ho nečte, protože je pro ně podezřelým trampem, a mnoho trampů ho neposlouchá, protože je pro ně podezřelým spisovatelem. Během svého sáhodlouhého písničkářského života založil a zrušil sedmnáct kapel, z nichž stojí zato jmenovat osadní kapelu ISLAND (získala portu v roce 1970 a 1972) a KRAK&TIT (porta v roce 1974, 1975 a 1976, ve stejném roce i Zlatá kytara FCK), stal se osobností roku 1976 a osobností PORTY 87 a 89, spolupracoval s českobudějovickou Countryfugou Karla Tampiera, s ústeckou country kapelou Katalog i s pražským dixielandem Steamboat Stompers (za účasti Jitky Molavcové a Jiřího Suchého) a natočil celkem pět autorských alb. Další dvě sestavil z pokladu historických trampských písní (a sám nazpíval): DÁVNO JIŽ (1992, LP, CD a MC, Presston) a STARÉ TRAMPSKÉ PÍSNĚ (1994, CD a MC, Tonus). Podílel se též na několika samplerech: PÍSNĚ DLOUHÝCH CEST (1975, LP a MC, Supraphon), TRAMPSKÁ DVORANA (1988, LP a MC, Supraphon) POKER (1991, LP a MC, Ita) VANDR DO PADESÁTEJCH (1991, LP, CD a MC, Venkow - platinová deska). Jeho písničkářská tvorba obsahuje písně trampské (vesměs ale s tématikou dobrodružnou, nikoli kotlíkovou), morytáty, písně kramářské, swingovky i šansony. Sám o sobě říká, že není zpěvák, ale herec (to jsou geny, dědeček i maminka byli herci); přesto drtivou většinu svých písní interpretuje sám, protože žádná z nich nebyla napsána "jenom tak". Pokud se jeho knižní tvorby týče, odkazujeme zájemce na www.netbrno.cz/kcpjv, na 2d@netbrno.cz nebo na neknihy.cz, případně přímo na kk.velinsky@post.cz. Na těchto adresách lze získat i zpěvník KAPITÁN KID - 107 písní (texty s akordovými značkami). Na serveru MP3shop.cz je k dispozici celá řada MP3 nahrávek tohoto autora zdarma.

Váš názor Další článek: Olympus C-3030Z - Technické parametry

Témata článku: MP3, Ústecko, Island, Hudební tvůrce, Formace, SF, Forma

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů