Hudba: Logo pro MPX.cz s výhrou

Pravidelné novinky ze světa MP3 a digitálního audia za uplynulý týden: Nové MP3 přehrávače koncem října, Vltava s MP3 novinkami, …
Logo pro MPX.cz s výhrou

Na českém MP3 serveru právě dnes začíná soutěž o nejlepší logo pro tento server. Pokud máte grafické vlohy a nadání, máte možnost vyhrát CD s MP3 tématikou. Vše, co pro to musíte udělat, je: do 10. října 2000 zaslat právě vaše nejlepší logo charakteristické pro tento server. Rozměry loga nejsou přesně zadány, takže meze se nijak nekladou. Nejlepší logo zvítězí a autor obdrží uvedenou výhru. Neváhejte a zapojte se také na www.mpx.cz .

Nové MP3 přehrávače koncem října

Již dnes se objevily nové informace o chystaném MP3 železe, které se na světový trh dostane koncem října a na začátku listopadu letošního roku. Mezi novinkami se především objeví některé nové modely MP3/CD přehrávačů, a to především MpTrip a eXpanium společnosti Philips. Dosti žhavě očekávanou novinkou je přehrávač RCA RP2410 společnosti Thomson. V kategorii MP3 Car přehrávačů se na trhu objeví nový model Aiwa CDC-MP3 za cenu 299 dolarů. V ČR lze zaznamenat také některé změny v nabídce MP3 přehrávačů. Novinkou tohoto měsíce je především MP3/CD přehrávač LENOXX, který se k nám začíná distribuovat.

Vltava s MP3 novinkami

Internetová prodejna Vltava.cz přichází opětovně s novými kousky hudební produkce ve formátu MP3. Jiří Pavlica a Hradišťan – Na albu O slunovratu se Jiří Pavlica představuje jako citlivý autor, jemuž lidová hudba učarovala a dala do vínku jemnost a melodičnost. Výjimečný je jeho cit pro poetiku jazyka, v tomto případě básní Jana Skácela a lidových či biblických textů. Ve spojení s hudební ekvilibristikou Hradišťanu a nádherně klenutým hlasem Alice Holubové vytváří dvanáct skladeb prostor pro nevšední splynutí folklóru, duchovní hudby a přírodou opojené poezie. Tato kompilace je k dispozici za 200 Kč vč. DPH. Ivo Cicvárek a OKO – Debutní nahrávka brněnských konzervatoristů sdružených okolo zpěváka, kytaristy, klavíristy a textaře Ivo Cicvárka vznikala v letech 1997 až 2000. Jmenuje se Vidět víc a zaznívá na ní množství nástrojů. Každá píseň, která se na cédečko dostala, má jinou atmosféru, odlišné aranže. Mnohým posluchačům může deska připomenout lehké a jemné muzicírování bratrů Ebenových, avšak Oko si našlo svou vlastní cestu.

MP3shop.cz představuje: Čert Jim

Další zajímavá hudební postava se objevila na MP3Shop.cz. Jde o kultovní postavu českého undergroundu se jménem Jim Čert, charismatický zpěvák a hráč na akordeon už od konce sedmdesátých let hrál svoje na jedné straně drsné a rabiátské popěvky, na druhé straně jemné a zadumané, Tolkienovými knihami ovlivněné písničky po hospodách i na všemožných ilegálních akcích. Krátce po sametovém převratu mu vyšlo album Světlu vstříc a v roce 1991 Čert odcestoval na delší čas do USA. Do staré vlasti se vrátil s nečekaně tvrdě znějící rockovou kapelou Life After Life, v níž zaujal post nepřehlédnutelného frontmana. Life After Life si oblíbil dokonce i Jello Biafra, někdejší šéf legendárních Dead Kennedys, který kapelu vzal pod ochranná křídla vlastní firmy Alternative Tentacles. Vedle tohoto projektu se Jim Čert samozřejmě dále věnoval vlastnímu vystupování a vydal další alba. Jim Čert dokázal ve dvanácti letech zhudebnit kmenový pokřik Štorchových pravěkých lovců (píseň Havran), ale zajímaly ho také Reynkovy básně. Vytvořil nádherné hrdinské písně o putování Tolkienových hrdinů, ale v písničkách reagujících na tehdejší marast neváhal použít drsné slovo. Pokud vás tento autor zaujal, máte možnost na www.mp3shop.cz zakoupit MP3 nahrávky z alba Písně Středozemě.
Diskuze (2) Další článek: Technologie návrhu PCB od MentorGraphics i pro další firmu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,