Huawei | Hodinky

Huawei Watch Fit jsou hodinky s 80 % funkcí, ale stojí jen 40 % peněz

Huawei Watch Fit jsou hodinky s 80 % funkcí, ale stojí jen 40 % peněz

Chytré hodinky Huawei Watch Fit staví na stejné platformě, jako minulý týden testované Watch GT2 Pro, ale jsou výrazně levnější (3 vs. 8 tisíc korun). Kde se šetřilo a co za své peníze dostanete?

Co chybí

Prvně pojďme vyjmenovat to, co GT 2 Pro mají a model Watch Fit postrádá. Nemá reproduktor a mikrofon, takže neumí telefonovat. Také mu chybí paměť na hudbu a nepřipojíte k němu bezdrátová sluchátka. Baterie je menší, takže místo 14 dní vydrží jen 8 (podle mého měření bez jediné měřené aktivity). Nižší cena je vidět i na materiálech. Tam jde se GT2 Pro chlubí safírem, titanem, keramikou a kůží, má Fit tvrzené sklo, plasty a silikonový řemínek.

Dražší model nabíjí bezdrátově a spolupracuje s běžnými bezdrátovými nabíječkami pro telefony. Levnější typ má magnetický konektor na USB kabelu. Hranatý model má jediné tlačítko, kulatý přidává druhé, ke kterému si uživatel může přiřadit libovolnou aplikaci. Také chybí barometr a kompas.

Co je pro oba modely stejné

Naopak stejný je operační systém LiteOS, který určuje charakter, způsob ovládání a funkce hodinek. Ani sem nenainstalujete aplikace. Také tady jsou notifikace z mobilu pasivní (nedá se na ně nijak reagovat), zato jsou stejně spolehlivé a chodí okamžitě – stejně jako u dražšího modelu. Ani u levnějšího modelu není možné synchronizovat naměřené sportovní aktivity do zavedených služeb alá Endomondo nebo Strava.

Také model Fit je vodotěsný a umí změřit plavání. Má stejně krásný AMOLED displej s jasnými barvami a i když mám hodinky hned vedle sebe, ani bych neřekl, že ten hranatý má menší jemnost (325 vs 462 PPI). Změří okysličení krve (SpO2) i srdeční tep, má GPS, gyroskop a akcelerometr. Změří nespočet sportovních aktivit (všiml jsem si jen chybějícího profilu pro Golf), má tréninkové programy, automatickou detekci sportu, sleduje spánkovou aktivitu atd…

Komu budou slušet?

…tedy kompromisů je celá řada, ale u hodinek za 3 tisíce přece jen vadí méně, než u hodinek za 8. Na produktových obrázcích Huawei Watch Fit vypadají jako protáhlé Apple Watch, asi proto mě překvapilo, že jsou ve skutečnosti menší – něco mezi náramkem a hodinkami.

A možná právě to je cílová skupina. Hodinky Huawei Watch Fit jsou skvělá příležitost pro někoho, kdo dosud měl jednoduchý fitness náramek, a teď to chce posunout o level výš.

Diskuze (26) Další článek: Tento víkend se hraje Counter-Strike o půl milionu korun. Sledujte finálové bitvy online

Témata článku: Video, Huawei, Apple Watch, Nositelnosti, Hodinky, GPS, Endomondo, Drahý model, Náramek, Model, Aplikace, Strava, Sportovní aktivita


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk