Chytrá domácnost | Huawei | Mobility

Huawei ukázal nový chytrý repráček. Nápadně připomíná Echo i HomePod

Čínský výrobce Huawei na své včerejší akci odhalil nový chytrý domácí repráček AI, který v tuto chvíli míří pouze na lokální trh a o jeho světové dostupnosti prozatím nic nevíme. Zaujme především vlastním chytrým asistentem a podezřele povědomým designem.

Repráček se náramně podobná hned dvěma dalším konkurentům – celkovým vzhledem se blíží HomePodu od Applu a horní část jako by z oka vypadala nové verzi Echo Dot od Amazonu. Na rozdíl od předchozího výrobku Huawei, repráčku AI Cube s Alexou, navíc v útrobách schovává proprietárního asistenta Xiaoyi a je mnohem levnější než téměř jakákoliv konkurence. Vyjde na cca 60 dolarů, nebo něco málo přes 1000 Kč.

Další zajímavostí, kterou repráček disponuje, je audio technologie Dynaudio s algoritmem Histen, který lze najít také v telefonech výrobce. Repráček má výkon 10W a nechybí šest mikrofonů a rozpoznání hlasu, aby mohla zařízení ovládat celá rodina. Uvidíme tedy, zda se jej nakonec dočkáme i mimo Čínský trh.

Huawei nedávno ukázalo i Mate 20 Pro, svou novou vlajkovou loď:

Diskuze (4) Další článek: IBM si koupí Red Hat. Za linuxovou jedničku utratí 34 miliard dolarů

Témata článku: Technologie, Hardware, Software, Budoucnost, Apple, Chytrá domácnost, Huawei, Mobility, Alexa, Asistent, Horní část, Home Min, Celkový vzhled, Google Home Mini?, Čínský trh, Dolar, Včerejší akce, Nová verze, Google Home Mini, Homepod, Celá rodina, Čínský výrobce, Lokální trh, Výrobce, Nova 3 huawei na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači