Mobilní telefon | Čipy | Huawei

Huawei se podařilo vyrobit telefon bez jediného amerického čipu

Huawei představil svůj Mate 30 Pro už v září, jeho prodeje v Evropě však zastavily obchodní a politické spory s USA, dotkla se jej totiž blokace ze strany Googlu, a tedy absence služeb Play včetně obchodu a dalších aplikací typických pro každý Android.

Japonští experti na detailní rozbory hardwaru z Fomalhaut Techno Solutions se nyní pochlubili, že si vzali Mate 30 do parády a údajně v něm oproti jeho předchůdcům nenašli jediný čip „made in USA“ (dnes spíše designed in USA).

Původní integrované obvody od výrobců jako Qorvo, Qualcomm, Skyworks, Broadcom nebo Cirrus Logic nahradil hardware MediaTeku, japonské Muraty, nizozemského NXP a samozřejmě holdingového HiSiliconu.

Někteří analytici proto už varují, že americké polovodičové firmy mohou snadno přijít o klíčové odbytiště. Na stranu druhou, zatímco americký křemík dokáže čínský výrobce zjevně nahradit relativně snadno, jinak je tomu na poli softwaru, který je nakonec to, co činí každý chytrý mobil skutečně chytrým kapesním počítačem.

Absence služeb a klíčových ekosystémových aplikací Googlu dělá ze špičkového telefonu cihlu, kterou na západních trzích ocení jen největší fandové. I tak to Huawei zkouší a nedávno začal, i když velmi okrajově, prodávat Mate 30 ve své madridské prodejně.

Diskuze (94) Další článek: Malá podzimní aktualizace Windows byla výjimka. Dál už opět budou dvě velké ročně, tvrdí Microsoft

Témata článku: Hardware, Google, USA, Android, Čína, Mobility, Mobilní telefon, Čipy, Evropa, Huawei, Telefon, HiSilicon, NXP, Absence, MediaTek, Čip, Murat, Cirrus Logic, Aplikace, Skyworks


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 64

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky