Huawei | Paměti

Huawei přijde také o přístup k pamětem. Samsung ani SK Hynix mu nesmí dodávat čipy

Huawei přijde také o přístup k pamětem. Samsung ani SK Hynix mu nesmí dodávat čipy

Rozšířené embargo na Huawei znemožňuje této čínské společnosti odebírat software, hardware nebo služby od neamerických společností, které ale při výrobě používají americké vybavení. Z toho důvodu si již Huawei nebude moci od 15. září tvořit vlastní čipsety Kirin.

Zaprvé už nemá přístup k nejnovějším technologiím Armu, zadruhé pak nemůže využívat polovodičové továrny TSMC a pravděpodobně ani ty od Samsungu.

Podle aktuálních – zatím neověřených – zpráv mají zakázáno s Huaweiem pracovat jihokorejské společnosti Samsung a SK Hynix. To znamená, že od 15. září čínský výrobce přijde také o přístup k pamětem (DRAM i NAND) nejvýznamnějších dodavatelů.

Existují ještě další jako Hynix, Kioxia nebo Nanya, ale ani u nich není jisté, jestli by získaly či již mají potřebná povolení od amerických úřadů.

Alternativou by mohly být nové čínské paměti, avšak je otázkou, v jakém jsou stavu, protože továrny běží jen krátce. Místní Yangtze Memory Technologies (YMTS) by měla začít ve velkém produkovat 128vrstvé NAND čipy až před koncem roku. Changxin Memory Technologies (CXMT) je schopná DRAM (konkrétně DDR4 a LPDDR4) vyrábět teprve od loňského prosince.

Diskuze (58) Další článek: Počítačové zdroje s výkonem 450 W: Výsledky velkého srovnávacího testu

Témata článku: Samsung, Čipy, TSMC, ARM, Huawei, Výroba, Paměti, Paměť, DOD, Čip, Hynix, Továrna, SK Hynix, Kioxia, NAND, Nanya, Přístup, Kirin