Huawei | Ohebný displej | Smartphone

Huawei představil ohebný Mate X. Působí ještě lépe, než Galaxy Fold od Samsungu

Na veletrhu MWC v Barceloně se svým skládacím telefonem pochlubil i Huawei a oproti Samsungu na to jde zcela jinak. Displej se totiž nachází na vnější straně a je tak pouze jeden. K tomu nabízí výkonný procesor, 8 GB RAM a 512 GB paměti. Do prodeje by Huawei Mate X mohl zamířit v polovině tohoto roku za cenu okolo 60 tisíc korun.

V zavřeném stavu se používá pouze jedna část displeje s úhlopříčkou 6,6” a rozlišením 2 480 × 1 148 pixelů. Menší zadní část má úhlopříčku 6,38” a rozlišení 2 480 × 892 pixelů. V otevřeném stavu tyto dvě plochy tvoří jeden displej o velikosti 8” a na rozdíl od Samsungu bez jakéhokoliv výřezu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto vypadá Huawei Mate X na produktových fotografiích a v realitě.

Huawei totiž všechny nutné senzory a trojitý foťák vměstnal do bočního rozšířeného rámečku, za který lze telefon držet v otevřeném stavu. Zbytek těla je velmi tenký a Huawei se pochlubil, že je dokonce tenčí než nový iPad. Pokročilý je i samotný kloub, který se skládá ze 100 komponent. Ty zaručují plynulé ohýbání a dodávají mu zároveň patřičnou pevnost.

Skvělý výkon i podpora 5G sítí

Mate X nabídne i skvělý výkon díky procesoru Kirin 980. Nabízí také podporu 5G, kterou zajišťuje světově první 7nm 5G modem Balong 5000. Ten nabízí až 2× větší rychlost, než modem X50 od Qualcommu, který je přítomen ve Snapdragonu 855 a využívá jej například Samsung Galaxy S10 5G. Podpora 5G však bude dostupná jen v jednom ze dvou slotů, ten druhý bude podporovat pouze kartu se 4G nebo ho lze využít k vložení speciální paměťové karty NMCard, kterou známe z modelu Mate 20 Pro.

Na Huawei Mate X jsme se podívali přímo na veletrhu v Barceloně (video):

Oproti Samsungu zde Huawei šalamounsky vyřešil fotoaparát. Umístil jej totiž do oné rozšířené boční části, kterou nikdy nepřekrývá displej. Stejná trojitá kamera tak může plnit funkci hlavní kamery i selfie kamerky. Na vás je jen na jaký displej se při pořizování fotografie bude dívat. Na kameře Huawei opět spolupracoval s Leicou.

Do obou skládacích částí Huawei umístil akumulátory, které mají dohromady kapacitu 4 500 mAh, díky rekordnímu 55W rychlému nabíjení jej však nabijete na 85% kapacity za pouhých 30 minut.

Huawei Mate X je ukázkou moderního designu a technologií, což se projevilo i na ceně. K dispozici bude v jediné konfiguraci s 8 GB RAM a 512GB paměti za šílených 2 299€, tedy cca 60 000 Kč. Do prodeje půjde na vybraných trzích v polovině tohoto roku. O dostupnosti v ČR zatím nemáme žádné informace.

Diskuze (58) Další článek: Sonda InSight začne bušit do Marsu. Každý den také oznamuje počasí

Témata článku: iPad, Samsung, Mobilní telefon, Huawei, Ohebný displej, Smartphone, Qualcomm, MWC, Modem, Galaxy Fold, Česká republika, Fold, Leica, LEP, Barcelona, Otevřený stav, Mat X, Displej, Kirin, Mást X


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky