Huawei | Mapy | Navigace | TomTom

Huawei má náhradu za Google Mapy. Spolupracovat bude s TomTomem

Huawei aktuálně řeší problém, jak nahradit chybějící aplikace od Googlu ve svých telefonech. Kvůli obchodním restrikcím ze strany USA je totiž nemůže využívat. Nyní našlo náhradu za mapové podklady – využije data TomTomu.

Čínská firma je aktuálně nucena hledat náhradu za chybějící služby, které jsou běžně součástí telefonů s Androidem. A nejedná se jen o aplikace pro e-mail či obchod s aplikacemi samotný, ale i nejrůznější funkce na pozadí či třeba právě mapové podklady. Nedávno se obrátila na TomTom, se kterým uzavřela dohodu. 

Díky tomu bude moci Huawei využít nejen mapové podklady od nizozemské společnosti, ale i informace o aktuální dopravní situaci a navigaci. Podle vyjádřená zástupce TomTomu došlo k uzavření dohody již dříve, pouze až nyní došlo k veřejnému oznámení. Ke spolupráci nebyly zveřejněny žádné další podrobnosti.

Jak chce Huawei a Honor přežít bez Google služeb?

Zdroj: Reuters

Diskuze (87) Další článek: Nasal Ranger: Bizarní zařízení pomáhá Američanům bojovat proti nelegálnímu pěstování konopí

Témata článku: Software, Google, Huawei, Android, USA, Mapy Google, Mapy, Cestování, Navigace, TomTom, Náhrada, Mapa, Google-služeb, Google služba, Aplikace, Podklady, Google mapy, Mapové podklady, Reuters

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11