Huawei | Smartphone | Ohebný displej

Huawei konečně začne prodávat ohebný Mate X. Stane se tak příští měsíc

Huawei představilo svůj ohebný telefon Mate X začátkem letošního roku, v prodeji přitom už měl být před několika měsíci. Došlo ale k několika odkladům a až nyní to vypadá, že zařízení půjde do prodeje. Prozatím tak ale nastane v Číně a to 15. listopadu.

Finální cenovka je stanovena na 16 999 jüanů, v přepočtu přibližně 55 tisíc korun. Za to získáte skládací telefon s 8 GB RAM a 512 GB interní paměti. Konkurenční Galaxy Fold by měl stát o několik tisíc méně, nabízí ale zcela jiný systém skládání displeje. Zatímco Fold využívá dva panely, jeden vně zařízení a druhý, skládací, uvnitř, který je po zaklopení zcela skrytý, Huawei má displej pouze jeden a pokrývá většinu vnější plochy zařízení a ve složeném stavu využíváte pouze jeho polovinu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto vypadá Huawei Mate X.

Pokud si na Mate X brousíte zuby, prozatím si musíte nadále počkat. Huawei jej prozatím do prodeje uvede pouze v Číně a další země budou záležet i na rozvoji 5G pokrytí. Součástí zařízení je totiž nový procesor Kirin 990 s podporou právě sítí nové generace. Dalším problémem je absence Google služeb na nových telefonech firmy. Z toho důvodu se například ve většině evropských států neprodává ani aktuální vlajková loď, Huawei Mate 30. A s ohledem na stanovenou cenovku by bylo těžké přesvědčit uživatele, že musí oželet své oblíbené služby a aplikace.

Takto vypadá ohebný Mate X naživo:

Zdroj: Engadget

Diskuze (3) Další článek: AMD chce dobýt pozice i na noteboocích. Chystá úsporná šestijádra a lepší grafiky

Témata článku: Čína, Mobilní telefon, Huawei, Smartphone, Ohebný displej, Prodej, Mást X, Příští měsíc, Telefon, Google služba, Zařízení, Huawei Mate X, Displej, Galaxy Fold, Kirin, Cenovka, Google-služeb, Mat XTeac PD-301DAB-X: kompaktní CD přehrávač s DAB/FM tunerem pro konzervativce [test]

Teac PD-301DAB-X: kompaktní CD přehrávač s DAB/FM tunerem pro konzervativce [test]

Teac na konzervativní publikum, které doposud nesklouzlo k „počítačovému“ řešení se streamingem, ale přeci jen tu a tam už chce nějaké moderní možnosti. K dobrému základnímu CD přehrávači přidává možnost poslechu rádia a přehrávání digitální souborů.

Daniel Březina
Teac
15 nejočekávanějších elektromobilů roku: Budoucnost je tu, má fantastický design a delší dojezd

15 nejočekávanějších elektromobilů roku: Budoucnost je tu, má fantastický design a delší dojezd

** Elektromobily bojují o své místo na slunci ** Letos čeká tento segment celá řada novinek ** Vybrali jsme 16 nejzajímavějších elektrických aut

Karel Kilián
DopravaElektromobily
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows