Google | Google Asistent | Huawei

Huawei chystal chytrý reproduktor s Asistentem Google. Uvalení sankcí mu vystavilo stopku

Huawei chystal chytrý reproduktor s Asistentem Google. Uvalení sankcí mu vystavilo stopku

Čínská firma Huawei spolupracovala s Googlem na připravovaném chytrém reproduktoru s integrovaným Asistentem Google. Původně měl být představen počátkem září na berlínském veletrhu IFA, nicméně po uvalení obchodních sankcí ze strany Spojených států byl v květnu celý projekt zastaven a nyní má velmi nejistou budoucnost.

Ačkoli na každoročním veletrhu IFA, který se letos koná od 6. do 11. září, bude jistě spousta zajímavých novinek a vzrušujících gadgetů, chytrý reproduktor bude na stánku Huawei bohužel chybět. Vyplývá to ze zprávy, kterou v pondělí 29. července zveřejnil magazín The Information.

Chytrý reproduktor Huawei dostal STOPku

Chytrý reproduktor se měl prodávat pod značkou Huawei a měl být dostupný globálně, včetně Spojených států. Nejmenovaný zaměstnanec čínské společnosti uvedl: „Na tomto projektu jsme s Googlem spolupracovali rok a udělali jsme velké pokroky. Pak se vše náhle zastavilo.“ Mluvčí Huawei odmítl situaci komentovat, stejně tak Google na žádosti o komentář neodpověděl.

Podívejte se, co umí chytrý reproduktor Googlu u českých podmínkách:

Sankce ze strany USA byly počátkem července zmírněny a Huaweii bylo povoleno opět spolupracovat s americkými firmami. Dosud nezodpovězenou otázkou však je, zda bude projekt chytrého reproduktoru pokračovat. I kdyby ano, čekala by tento produkt řada nepříjemných překážek.

Není například zřejmé, jaké výhody by reproduktor Huawei nabídl oproti jiným dostupným alternativám. S ohledem na negativní publicitu, jíž čínský výrobce musel letos čelit, si lze jen těžko představit, že by američtí zákazníci byli ochotni používat zařízení této značky ve svých domácnostech – bez ohledu na to, zda jsou obavy oprávněné nebo ne.

Rána pro vzájemnou spolupráci

Huawei je mnoho let pro Google významným obchodním partnerem. Jeho telefony fungují na operačním systému Android, stejně tak chytré hodinky používají systém Googlu. Projekt chytrého reproduktoru, který dosud nebyl oficiálně oznámen, ukazuje rozsah spolupráce Googlu se druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě.

Podle informovaných zdrojů obě společnosti před květnovými sankcemi diskutovaly o dalších tématech, včetně toho, jak učinit telefony Huawei kompatibilními s Android Auto – programem Googlu, který propojuje automobily s chytrými telefony. Od května však jsou jakékoli interakce omezeny na schůzky pod dohledem právníků, kteří zajišťují, aby veškerá komunikace byla v souladu se sankcemi.

Ačkoli se spekuluje o zmírnění dopadů amerických opatření, čínský výrobce zintenzivnil své úsilí o nalezení dlouhodobých alternativ k dodavatelům z USA. Kromě navazování vztahů s firmami mimo Spojené státy také urychluje vývoj svých vlastních čipů, softwaru a dalších technologií.

Diskuze (3) Další článek: Oči jako Superman: Vědci vyvinuli kontaktní čočky se zoomem

Témata článku: Google, USA, Android, Google Asistent, Chytrá domácnost, Huawei, Politika, Donald Trump, Reproduktory, Asistent Google, Sankce, The Information, Uvalení sankcí, Stopka, Ifo, Reproduktor, Uvalení, Telefon


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 41

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor