HTML skrz Panamu do mobilů?

Panama od Oracle by mohla přinést převod HTML do přenosných zařízení.
Jedním z problémů počítačů určených do rukou a dlaní je rozměr jejich displejů. Toto omezení s sebou přináší obtížnost až nemožnost využití internetových technologií, zejména pak těch ukrytých za třemi písmenky WWW. Se zajímavým projektem, který by tento problém mohl vyřešit alespoň částečně, přichází společnost Oracle. Ta na letošním ročníku veletrhu CeBIT zveřejnila podrobnosti o projektu Panama. Dle dostupných informací by výsledkem měla být možnost automatického překladu formátu HTML do jazyků vlastním těmto mobilním zařízením (vedle zařízení s MS Windows CE a PalmPilotů se projekt týká i multifunkčních telefonů GSM). Uvedení prvního konkrétního produktu se předpokládá někdy v druhém pololetí tohoto roku.

Živě komentuje: Dobrý nápad, a to nejen z pohledu běžných uživatelů. Osobně ale hlavní výhodu nevidím ani tak v tom, že si budu moci brouzdat po inetu z Psiona. Větší přínos vidím v dostupnosti celých www aplikací – na mobilní techniku jdou i databáze, a tak budeme možná s Panamou zase o kousek blíž nezávislosti na tom, co máme právě v ruce. Navíc celá řada analýz ukazuje, že v této oblasti se budou v nejbližších letech točit nemalé peníze.

Váš názor Další článek: Doping pro vaše PC

Témata článku: Windows, Pán, Panama, Pan, Automatický překlad


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně