HTML editor a Správce souborů pro vaše ASP.NET stránky

Další kvalitní bezplatné komponenty včetně zdrojového kódu z dílny NetDirectu.
Téměř před rokem jsem zde popisoval první tři volné komponenty pro ASP.NET od NetDirectu. Tehdy se jednalo o Menu, DataGrid a Anketu. Tehdy se tyto tři komponenty staly jakýmsi lakmusovým papírkem, zda o to bude zájem a zda tedy budou přibývat i další komponenty. Skoro po roce tu jsou tak dvě další komponenty – propracovaný správce souborů a HTML editor.

Malý počet nových komponent by měl být vyvážen jejich kvalitou. Správce souborů umí náhledy, podporuje kontextové menu souborů po stisku pravého tlačítka myši, umí například nahrát na server ZIP soubor a rozbalit jej. V podstatě se chová jako běžný Průzkumník z Windows. Pro ASP stránky existuje již dlouho český Filemanager od Altaira včetně zdrojových kódů, neumí ale upload souborů. Protože v případě ASP se to musí řešit samostatnou komerční komponentou.

HTML editor lze pak využít k editaci libovolného HTML souboru či formuláře přičemž jeho možnosti jsou mírně nad tím, co mžete využívat v HTML editoru v příspěvcích zde na Živě. Ostatně autorem živáckého HTML editoru i této ASP.NET verze je stejný tým lidí. Výhodou je, že celý editor dostanete i ve formě zdrojového kódu, takže si můžete prostudovat nějaké fígly nebo případně kód doladit dle své potřeby.

Pokud si chcete bezplatně nezávazně s ASP.NET stránkami experimentovat, lze doporučit editor ASP.NET Web Matrix, který je zdarma a pro návrh ASP.NET stránek je příjemně využitelný.

Diskuze (5) Další článek: Bezdrátový standard 802.11g schválen

Témata článku: Software, Programování, Propracovaný správce, HTML Editor, Matrix, Editor, HTML

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů