Trh mobilních Free-to-Play her je extrémně výdělečný. Díky své nenucenosti a možnosti hrát zdarma totiž v útrobách tituly schovávají mnoho lákadel, jak utratit reálné peníze a hráči na to často přistoupí právě proto, že za samotnou hru nemuseli utrácet. Ve výsledku pak paradoxně utratí mnohem více a autoři her si jen mnou ruce. Ale také podvodníci, kteří trendu zneužívají.
Nejnovější zprávy bezpečnostní společnosti Kromtech mluví o tom, že se tyto hry stávají prostředníky pro praní špinavých peněz. Děje se tak především skrze falešné herní profily a ukradená čísla kreditních karet, které jsou pro nákupy ve hrách potřeba.
Agenti firmy zjistili, že už hackeři vytvořili komplexní automatizovaný systém, který vytváří herní profily, nakupuje skrze ně herní obsah a poté vše prodává webům a klientům třetích stran, případně přímo jiným hráčům. Některé hry totiž umožňují převod herních prostředků z účtu na účet, případně se dá obchodovat se samotnými herními účty s pokročilejší úrovní, ke které by se jinak hráč musel dostávat velmi zdlouhavě nebo draze.
Ve zjištěném případě byla zjištěna databáze přibližně 20 tisíc kreditních karet zneužívaných právě tímto způsobem. Zneužití bylo nalezeno konkrétně v těchto třech hrách: Clash of Titans, Clash Roayale a Marvel Contest of Champions. Tyto hry mají více než 250 milionů hráčů a oficiálně vydělávají 330 milionů dolarů ročně. Vedle toho ale existuje rozvinutý trh třetích stran, kde se překupují položky z her. A právě zde dochází k přeprodejům položek nakoupených na falešné kreditky.