Hromadná konfigurace zvukové karty

Při instalaci mnoha stanic s Windows NT Workstation je často potřeba na všechny provést obdobné nastavení. Ukážeme si to pro konfiguraci zvukové karty.
Při instalaci mnoha stanic s Windows NT Workstation je často potřeba na všechny provést obdobné nastavení. Ukážeme si to pro konfiguraci zvukové karty. Potřebujeme jeden Windows NT Server a registry editor. Nastavíme správně jednu vzorovou stanici. Potom ze Serveru tuto stanici zvolíme Registry - Select Computer. Najdeme klíč zvukové karty (včetně subkeys). Může se jmenovat různě, například pro SoundBlaster je jeho název Sndblst. Musíme pak myší vybrat nastavení zvukové karty:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM \CurrentControlSet \Services\SoundDriverName \Parameters

Například název Interrupt se standardní hodnotou: 0xa (dekadicky 10) je adresa přerušení zvukové karty.

Celou konfiguraci uložíme do souboru volbou Registry - Save Key. Potom výběrem Registry - Select Computer zvolíme počítač na kterém chceme mít stejně zkonfigurovanou kartu a označíme se na klíč jména karty. Zadáme Registry - Restore a uvedeme jméno předchozího uloženého souboru. Tak se jeho hodnoty zapíší do konfigurace vzdáleného počítače. Tento počítač pak odpojíme z Regedt32 pomocí Registry - Close. Obdobně mechanismus opakujeme pro každý počítač, kde chceme zvukovou kartu totožně nastavit.

Váš názor Další článek: @Home koupí Excite za 6,7 miliardy dolarů

Témata článku: Windows, Zvuk, Save, Konfigurace, Předchozí výběr, Zvukové karty, Select


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku