Hromada hraček, které budeme závidět Američanům. Google představil novinky...

 • Google dnes od 18:00 představoval novinky
 • Dočkali jsme se hned několika zajímavých produktů
 • Akci jsme sledovali živě, nabízíme přehled všech novinek

Google na dnešní den svolal tiskovku. Začala v šest večer našeho času a mohli jste ji sledovat online v angličtině na oficiálním streamu. O představených novinkách najdete podrobnosti v samostatných článcích:

V průběhu jsme konferenci Googlu sledovali také v rámci textového přenosu:

19:25 A najednou konec. Žádné gradování, jen rychlé slovo na závěr a prezentace byla znenadání ukončena. Z očekávaných novinek se nedostalo pouze na uvedení nového systému Andromeda, ale to jsme tak trochu tušili. Je to věc zjevně ještě v rané vývojové fázi. I tak toho Google představil docela dost, byť pro nás v Česku je to jen přehlídka toho, co můžeme Američanům jenom závidět.

Klepněte pro větší obrázek

19:23 V hlavní roli je dneska Google asistent. Ten má být platformou pro nové navázané služby. Od prosince proto Google poskytne partnerům nové vývojářské a optimalizační nástroje.

Komunikace s asistentem se dělí na dvě základní větve. Přímé akce, kdy po povelu následuje akce. Pak jsou tu Konverzační akce, kdy se AI doptá na podrobnosti, nabídne vám možnosti apod.

Klepněte pro větší obrázek

Nové aplikace a služby budou vznikat i pro konverzační mód. Vypadá to, že aplikace v podobě botů v instant messengerech, kterým se vehementně věnuje například Facebook, považuje Google jen za mezistanici. Budoucnost patří přirozené hlasové konverzaci.

19:16 Google Home si od 4. listopadu budete moci koupit. Tedy za předpokladu, že se teleportujete do USA, u nás pochopitelně smůla... Vyjde na 129 dolarů, což by u nás znamenalo nějakých 3 800 Kč s daní, když by se u nás prodával. V ceně je půlroční předplatné YouTube Red, tedy prémiový obsah na YouTube včetně předplatného na Google Play.

Klepněte pro větší obrázek

Zařízení bude k dispozici v několika barvách:

Klepněte pro větší obrázek

19:12 A tohle je také dobré - Google Home postupně ovládne i další přístroje v domácnosti. Třeba televizi skrze Google Chromecast. Řeknete "OK Google, pusť mi poslední díl seriálu XY z Netflixu na mé televizi" a on ho pustí. Ovládne i další zařízení a chytrou domácnost, podporovaná zařízení by měla přibývat.

Klepněte pro větší obrázek

19:08 Ukázka Google asistenta s Google Home se už trochu protahuje, ale stojí za to. Až budete mít chvilku, tak si přehrajte video z online streamu (pro pochopení to ale bude chtít alespoň základní angličtinu). Google Home je totiž jen takový malý váleček do domácnosti, který nemá displej. Veškerá komunikace probíhá hlasem. Ale úkoly to přitom nejsou zcela triviální a Google asistent je až překvapivě upovídaný.

Klepněte pro větší obrázek

19:02 Google Home. O tom už jsme se dozvěděli na jaře, teď si dáváme opáčko toho, k čemu je to dobré a co to nového umí. Má to v sobě Google asistenta, takže toho umí docela dost. Prostě řeknete a ono to začne hrát, odpoví na otázku atp. Je fajn, že umí spolupracovat i s aplikacemi třetích stran.

Klepněte pro větší obrázek

18:57 Chromecast Ultra: tohle už je očekávaná novinka. Nový Chromecast s podporou 4K. Podporuje nejen 4K, ale také HDR a Dolby vision. Mimochodem, 4K videoobsah přijde na Google Play v listopadu. To se začne prodávat i Chromecast Ultra, a to za 69 dolarů. Internet může letět buď vzduchem přes Wi-Fi nebo nově také ethernetovým kabelem.

Klepněte pro větší obrázek

18:55 A helemese, Google umí překvapit – nová krabička, kterou jsme nečekali: Googe Wifi. Je to malý přístupový bod, kterých si můžete rozmístit hned několik po celé domácnosti a spravovat přístup k internetu přes mobilní aplikaci. Můžete tak sledovat například připojené členy rodiny a nezbedná dítka třeba odpojit, když budou zlobit.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

18:52 Brýle budou k dispozici od listopadu za 79 dolarů (tj. cca 1 900 Kč bez daně). Na výběr bude několik barev.

Klepněte pro větší obrázek

18:50 Aby mohla virtuální realita zaujmout, bude potřeba obsah. Google k tomu už má dobrý základ díky aplikacím pro cardboard. Hodně si slibuje od YouTube a 360° videí.

18:47 Headset Daydream má být mimořádně lehký a pohodlný. Součástí výbavy je i pohybový ovladač, který můžete schovat dovnitř, abyste ho neztratili.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

18:45 Podle očekávání jsme se dočkali headsetu pro virtuální realitu, který není z papíru. Daydream ale jinak pracuje na stejném principu jako papírový cardboard - vkládá se do něj telefon. Je zajímavý tím, že má látkový povrch.

18:40 A rychle na další kapitolu: Virtuální realita.

Klepněte pro větší obrázek

18:38 Obě velikosti nabídnou stejnou hardwarovou výbavu:

Klepněte pro větší obrázek

Nové telefony Google Pixel se začnou předobjednávat už dnes, a to v USA, Asutrálii, Kanadě a Spojeném království. My si můžeme nechat zajít chuť.

18:35 Tak se dozvídáme zbytek o telefonu Google Pixel. Bude k dispozici ve třech barvách a ve dvou velikostech.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

18:30 Bližší info o foťáku. Ve zkratce: "je úžasný a nejlepší, jaký kdy v telefonu od Googlu byl". No, nečekali bychom nic jiného. Prý je ale ale nejlepší ze všech foťáků v telefonech. To už je docela silné tvrzení, kterému uvěříme, až uvidíme...

18:26 Google asistent je pěkný, ale zas jen důvod závidět američanům. Tohle u nás plnohodnotně fungovat nemůže... :-(

18:25 Umělá inteligence v praxi. Telefon už nedává jen odpovědi na základní otázky, přirozeně s vámi komunikuje. Není důvod sahat na klávesnici. Prostě řeknete, co potřebujete. Když asistent potřebuje nějakou další informaci, tak se vás na ni zeptá. Takto například probíhá dialog při typickém příkladu rezervace restaurace:

Klepněte pro větší obrázek

Vlevo můžete sledovat přepis informací na displeji telefonu, ale veškerá komunikace jinak probíhá samozřejmě hlasem.

18:22 Neobejde se to bez série ukázek, co Google asistent umí. Funguje to zjevně fakt dobře. Kombinují se různé funkce umělé inteligence a komunikace uživatele se systémem působí přirozeněji než kdy dříve.

Klepněte pro větší obrázek

18:20 Google Pixel bude první telefon s vestavěnou funkcí Google Asistent. Proto se asistentem dneska začínalo...

18:18 Tak už to začíná být hmatatelnější. Výměna řečníků přinesla i změnu tématu - půjde o hardware. A hned zkraje je tu nový telefon Google Pixel

Klepněte pro větší obrázek

18:13 Neuronová síť Googlu umí mluvit jako člověk. Dobré! Ale to už taky víme:

Zatím je to tedy takové opáčko.

18:10 Začíná se povídáním o Google asistentu. Asistenční funkci, která navazuje na to, co umí Google Now. Zatím nic nového. Tedy, vlastně ano, ale není to vidět. Sundar Pichai se chlubí tím, jak pokročila umělá inteligence a strojové učení na pozadí. Například při rozpoznávání obrázků nebo v překladači. Ale to už jsme věděli:

18:00 Zahájení akce. Úvodního slova se ujal ředitel Sundar Pichai.

Klepněte pro větší obrázek

Co se očekává

Představení telefonů Pixel nové značkové telefony nahradí Nexusy. Budou to špičkové smartphony se skvělou výbavou a ošizeny nebudou ani materiály. Uvnitř poběží Android 7. O telefonech už unikly prakticky všechny informace včetně obrázků, mrkněte na MobilManii.

Klepněte pro větší obrázek
O telefonech je prakticky jasno. Budou se jmenovat Pixel a budou dva, jeden menší a druhý větší, jinak celkem identické

Uvedení Chromecastu s podporou 4K – jednoduchý přehrávač streamovaného obsahu by se měl po roce dočkat nové verze podporující přehrávání videoobsahu v rozlišení 4K

Virtuální realita z plastu – Google se vrhl do virtuální reality prostřednictvím papírového cardboardu. Jednoduché řešení pro prezentaci virtuální reality prostřednictvím displeje mobilního telefonu zaujalo a inspirovalo k tvorbě kvalitnějších řešení z lepších materiálů. Něco takového se nyní očekává, že představí sám Google.

Odhalení Andromedy – Z různých indicií a neoficiálních zdrojů už víme, že Google chystá zcela nový operační systém postavený „od základu“. Měl by být vhodný pro počítače i telefony a spojovat výhody Androidu a Chrome OS. Očekává se oficiální odhalení toho, na čem Google pracuje. Na hotový systém si ale určitě budeme muset ještě počkat.

Témata článku: Google, Operační systémy, Android, Mobilní telefon, Google Chromecast, Cardboard, Google Cardboard, Andromeda, Videoobsah, Headset, Googe, Televize 4k, Televize online přes internet, Televize s internetem a wifi, Televize nova online přes internet

24 komentářů

Nejnovější komentáře

 • kuk 8. 10. 2016 2:59:33
  Takže pod článkama s novejma ajfounema se stovky zamindrákovanejch a...
 • Turbot 5. 10. 2016 13:48:21
  Aky telefon by musel vyjst aby ho "apple-aci" nezhadzovali, ze sa len chce...
 • jirkaf77 5. 10. 2016 9:34:36
  Nic co by jiz xiaomi nemelo v lepsim designu a s prijemnejsim softwarem....
Určitě si přečtěte

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 32

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 19

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

Herní počítač vs. Xbox One X: Kvalita obrazu není všechno

** Nový Xbox One X slibuje hraní ve 4K s HDR za 13 tisíc korun ** Aby stejnou kvalitu obrazu zvládl počítač, museli byste za něj dát minimálně dvakrát tolik ** Přesto herní počítače stále svůj smysl mají

24.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky