Google

Hromada hraček, které budeme závidět Američanům. Google představil novinky...

  • Google dnes od 18:00 představoval novinky
  • Dočkali jsme se hned několika zajímavých produktů
  • Akci jsme sledovali živě, nabízíme přehled všech novinek

Google na dnešní den svolal tiskovku. Začala v šest večer našeho času a mohli jste ji sledovat online v angličtině na oficiálním streamu. O představených novinkách najdete podrobnosti v samostatných článcích:

V průběhu jsme konferenci Googlu sledovali také v rámci textového přenosu:

19:25 A najednou konec. Žádné gradování, jen rychlé slovo na závěr a prezentace byla znenadání ukončena. Z očekávaných novinek se nedostalo pouze na uvedení nového systému Andromeda, ale to jsme tak trochu tušili. Je to věc zjevně ještě v rané vývojové fázi. I tak toho Google představil docela dost, byť pro nás v Česku je to jen přehlídka toho, co můžeme Američanům jenom závidět.

Klepněte pro větší obrázek

19:23 V hlavní roli je dneska Google asistent. Ten má být platformou pro nové navázané služby. Od prosince proto Google poskytne partnerům nové vývojářské a optimalizační nástroje.

Komunikace s asistentem se dělí na dvě základní větve. Přímé akce, kdy po povelu následuje akce. Pak jsou tu Konverzační akce, kdy se AI doptá na podrobnosti, nabídne vám možnosti apod.

Klepněte pro větší obrázek

Nové aplikace a služby budou vznikat i pro konverzační mód. Vypadá to, že aplikace v podobě botů v instant messengerech, kterým se vehementně věnuje například Facebook, považuje Google jen za mezistanici. Budoucnost patří přirozené hlasové konverzaci.

19:16 Google Home si od 4. listopadu budete moci koupit. Tedy za předpokladu, že se teleportujete do USA, u nás pochopitelně smůla... Vyjde na 129 dolarů, což by u nás znamenalo nějakých 3 800 Kč s daní, když by se u nás prodával. V ceně je půlroční předplatné YouTube Red, tedy prémiový obsah na YouTube včetně předplatného na Google Play.

Klepněte pro větší obrázek

Zařízení bude k dispozici v několika barvách:

Klepněte pro větší obrázek

19:12 A tohle je také dobré - Google Home postupně ovládne i další přístroje v domácnosti. Třeba televizi skrze Google Chromecast. Řeknete "OK Google, pusť mi poslední díl seriálu XY z Netflixu na mé televizi" a on ho pustí. Ovládne i další zařízení a chytrou domácnost, podporovaná zařízení by měla přibývat.

Klepněte pro větší obrázek

19:08 Ukázka Google asistenta s Google Home se už trochu protahuje, ale stojí za to. Až budete mít chvilku, tak si přehrajte video z online streamu (pro pochopení to ale bude chtít alespoň základní angličtinu). Google Home je totiž jen takový malý váleček do domácnosti, který nemá displej. Veškerá komunikace probíhá hlasem. Ale úkoly to přitom nejsou zcela triviální a Google asistent je až překvapivě upovídaný.

Klepněte pro větší obrázek

19:02 Google Home. O tom už jsme se dozvěděli na jaře, teď si dáváme opáčko toho, k čemu je to dobré a co to nového umí. Má to v sobě Google asistenta, takže toho umí docela dost. Prostě řeknete a ono to začne hrát, odpoví na otázku atp. Je fajn, že umí spolupracovat i s aplikacemi třetích stran.

Klepněte pro větší obrázek

18:57 Chromecast Ultra: tohle už je očekávaná novinka. Nový Chromecast s podporou 4K. Podporuje nejen 4K, ale také HDR a Dolby vision. Mimochodem, 4K videoobsah přijde na Google Play v listopadu. To se začne prodávat i Chromecast Ultra, a to za 69 dolarů. Internet může letět buď vzduchem přes Wi-Fi nebo nově také ethernetovým kabelem.

Klepněte pro větší obrázek

18:55 A helemese, Google umí překvapit – nová krabička, kterou jsme nečekali: Googe Wifi. Je to malý přístupový bod, kterých si můžete rozmístit hned několik po celé domácnosti a spravovat přístup k internetu přes mobilní aplikaci. Můžete tak sledovat například připojené členy rodiny a nezbedná dítka třeba odpojit, když budou zlobit.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

18:52 Brýle budou k dispozici od listopadu za 79 dolarů (tj. cca 1 900 Kč bez daně). Na výběr bude několik barev.

Klepněte pro větší obrázek

18:50 Aby mohla virtuální realita zaujmout, bude potřeba obsah. Google k tomu už má dobrý základ díky aplikacím pro cardboard. Hodně si slibuje od YouTube a 360° videí.

18:47 Headset Daydream má být mimořádně lehký a pohodlný. Součástí výbavy je i pohybový ovladač, který můžete schovat dovnitř, abyste ho neztratili.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

18:45 Podle očekávání jsme se dočkali headsetu pro virtuální realitu, který není z papíru. Daydream ale jinak pracuje na stejném principu jako papírový cardboard - vkládá se do něj telefon. Je zajímavý tím, že má látkový povrch.

18:40 A rychle na další kapitolu: Virtuální realita.

Klepněte pro větší obrázek

18:38 Obě velikosti nabídnou stejnou hardwarovou výbavu:

Klepněte pro větší obrázek

Nové telefony Google Pixel se začnou předobjednávat už dnes, a to v USA, Asutrálii, Kanadě a Spojeném království. My si můžeme nechat zajít chuť.

18:35 Tak se dozvídáme zbytek o telefonu Google Pixel. Bude k dispozici ve třech barvách a ve dvou velikostech.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

18:30 Bližší info o foťáku. Ve zkratce: "je úžasný a nejlepší, jaký kdy v telefonu od Googlu byl". No, nečekali bychom nic jiného. Prý je ale ale nejlepší ze všech foťáků v telefonech. To už je docela silné tvrzení, kterému uvěříme, až uvidíme...

18:26 Google asistent je pěkný, ale zas jen důvod závidět američanům. Tohle u nás plnohodnotně fungovat nemůže... :-(

18:25 Umělá inteligence v praxi. Telefon už nedává jen odpovědi na základní otázky, přirozeně s vámi komunikuje. Není důvod sahat na klávesnici. Prostě řeknete, co potřebujete. Když asistent potřebuje nějakou další informaci, tak se vás na ni zeptá. Takto například probíhá dialog při typickém příkladu rezervace restaurace:

Klepněte pro větší obrázek

Vlevo můžete sledovat přepis informací na displeji telefonu, ale veškerá komunikace jinak probíhá samozřejmě hlasem.

18:22 Neobejde se to bez série ukázek, co Google asistent umí. Funguje to zjevně fakt dobře. Kombinují se různé funkce umělé inteligence a komunikace uživatele se systémem působí přirozeněji než kdy dříve.

Klepněte pro větší obrázek

18:20 Google Pixel bude první telefon s vestavěnou funkcí Google Asistent. Proto se asistentem dneska začínalo...

18:18 Tak už to začíná být hmatatelnější. Výměna řečníků přinesla i změnu tématu - půjde o hardware. A hned zkraje je tu nový telefon Google Pixel

Klepněte pro větší obrázek

18:13 Neuronová síť Googlu umí mluvit jako člověk. Dobré! Ale to už taky víme:

Zatím je to tedy takové opáčko.

18:10 Začíná se povídáním o Google asistentu. Asistenční funkci, která navazuje na to, co umí Google Now. Zatím nic nového. Tedy, vlastně ano, ale není to vidět. Sundar Pichai se chlubí tím, jak pokročila umělá inteligence a strojové učení na pozadí. Například při rozpoznávání obrázků nebo v překladači. Ale to už jsme věděli:

18:00 Zahájení akce. Úvodního slova se ujal ředitel Sundar Pichai.

Klepněte pro větší obrázek

Co se očekává

Představení telefonů Pixel nové značkové telefony nahradí Nexusy. Budou to špičkové smartphony se skvělou výbavou a ošizeny nebudou ani materiály. Uvnitř poběží Android 7. O telefonech už unikly prakticky všechny informace včetně obrázků, mrkněte na MobilManii.

Klepněte pro větší obrázek
O telefonech je prakticky jasno. Budou se jmenovat Pixel a budou dva, jeden menší a druhý větší, jinak celkem identické

Uvedení Chromecastu s podporou 4K – jednoduchý přehrávač streamovaného obsahu by se měl po roce dočkat nové verze podporující přehrávání videoobsahu v rozlišení 4K

Virtuální realita z plastu – Google se vrhl do virtuální reality prostřednictvím papírového cardboardu. Jednoduché řešení pro prezentaci virtuální reality prostřednictvím displeje mobilního telefonu zaujalo a inspirovalo k tvorbě kvalitnějších řešení z lepších materiálů. Něco takového se nyní očekává, že představí sám Google.

Odhalení Andromedy – Z různých indicií a neoficiálních zdrojů už víme, že Google chystá zcela nový operační systém postavený „od základu“. Měl by být vhodný pro počítače i telefony a spojovat výhody Androidu a Chrome OS. Očekává se oficiální odhalení toho, na čem Google pracuje. Na hotový systém si ale určitě budeme muset ještě počkat.

Diskuze (24) Další článek: Rozpolcená komunita okolo Arduina se opět sjednotila

Témata článku: Google, Operační systémy, Android, Mobilní telefon, Celý byt, Pixel XL, Dolby, Díl seriálu, Váleček, MobilMania, Restaurace, Andromeda, Headset, Dolby Vision, Dobrý základ, Řečník, Videoobsah, Přístupový bod, Silné tvrzení, Televize 4k, Chromecast Ultra, Google Cardboard, Televize Nova online přes internet, Teleport, Dobrá výbava, Televize na zeď na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 53

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor