Linux | Články z Computeru | macOS | Hry

Hraní na Macu nebo Linuxu? Jde to, ale dře to

Přestože nenabízí dva alternativní systémy takový výběr jako svět Windows, pohodlné hraní je na nich možné. Počet her se neustále zvyšuje a díky několika metodám jdou spustit i nepodporované tituly.

Ačkoli se to nemusí fanouškům linuxových systémů a uživatelům Maců líbit, zdaleka nejlepší platformou pro herní počítače je Windows. Pokud je (větší) hra vydávána vedle konzolí i pro počítačové systémy, vždy je to právě Windows.

Výjimkou jsou v případě Linuxu malé indie projekty a v případě macOS i další hry vyvíjené především pro iOS a distribuované i skrz Mac App Store. Ani to však neznamená, že si uživatelé těchto dvou systémů nezahrají – výběr her postupně přibývá a v nejednom případě lze pohodlně zprovoznit i nenativní tituly z Windows.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Apple, Linux, Články z Computeru, macOS, iPhone, Steam, iPad, Indie, Ubuntu, App Store, Playstation, Hry, Apple TV, Xbox, GTA, Fortnite, Blizzard, Steam OS, Mac App Store, Platforma, Bioshock Infinite, Crossover, Valve, GOG40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy