Hry | Články z Computeru

Hraní do kapsy: Test přenosné herní konzole Nintendo Switch Lite

Původní Switch od japonské firmy Nintendo spatřil světlo světa už v roce 2017 a od té doby slaví jeden úspěch za druhým. Verze Lite je nejen jeho zmenšeninou, ale dost podstatně mění princip používání.

Už několik měsíců jsem majitelem původního Switche a musím přiznat, že mě ta konzole baví víc a víc. Po letech nehraní jsem v sobě opět probudil hráče, byť hodně rekreačního, takže jsem se na Switch Lite hodně těšil.

Ještě musím vysvětlit, proč píšu – původní Switch. V létě 2019 se kromě testované verze Lite objevil i drobný upgrade klasického Switche. Vizuálně se nezměnilo skoro nic, ale Nintendo použilo inovovaný procesor s menší výrobní technologií, takže se prodloužila výdrž na baterii. Model z roku 2019 nese označení HAC-001(-01), to jen pro pořádek. A podle všeho obsahuje Lite tento inovovaný procesor rovněž, takže je na tom stran výdrže lépe než původní Switch, ale trochu hůře než Switch z roku 2019.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Herní konzole, Hry, Wi-Fi, Články z Computeru, NFC, Nintendo, Switch Lite, Switch, Procesor, Hraní, Breath of The Wild, Nintendo Switch Lite, The Legend of Zelda, Ovladač, IPS, Mobilní hraní, Power Delivery, Controllerem, Zelda, Aaa

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11