Články z Computeru | Hry

Hraní do kapsy: Test přenosné herní konzole Nintendo Switch Lite

Původní Switch od japonské firmy Nintendo spatřil světlo světa už v roce 2017 a od té doby slaví jeden úspěch za druhým. Verze Lite je nejen jeho zmenšeninou, ale dost podstatně mění princip používání.

Plusy

  • Velká nabídka her
  • Zpracování a ergonomie
  • Cena

Minusy

  • Nemožnost připojení k televizoru
  • Nemožnost použít Bluetooth sluchátka
  • Jen 32 GB vnitřní paměti
8,4
Hodnocení

Už několik měsíců jsem majitelem původního Switche a musím přiznat, že mě ta konzole baví víc a víc. Po letech nehraní jsem v sobě opět probudil hráče, byť hodně rekreačního, takže jsem se na Switch Lite hodně těšil.

Ještě musím vysvětlit, proč píšu – původní Switch. V létě 2019 se kromě testované verze Lite objevil i drobný upgrade klasického Switche. Vizuálně se nezměnilo skoro nic, ale Nintendo použilo inovovaný procesor s menší výrobní technologií, takže se prodloužila výdrž na baterii. Model z roku 2019 nese označení HAC-001(-01), to jen pro pořádek. A podle všeho obsahuje Lite tento inovovaný procesor rovněž, takže je na tom stran výdrže lépe než původní Switch, ale trochu hůře než Switch z roku 2019.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Test inteligentní venkovní kamery Netatmo se sirénou: světlo, které umí hlídat

Témata článku: Články z Computeru, Wi-Fi, Herní konzole, Hry, NFC, Nintendo, Ovladač, Procesor, Nintendo Switch Lite, Controllerem, Hraní, IPS, Breath of The Wild, Aaa, Switch Lite, TES, Mobilní hraní, Power Delivery, Lít, Switch, The Legend of Zelda, Zelda, Herní konzole na Heureka.cz