Počítače | Steam | Statistiky

Hráčů s šestijádrovými procesory je skoro stejně jako se čtyřjádry, ukazují statistiky Steamu

Steam zveřejnil nové pravidelné měsíční hardwarové statistiky, které anonymně sbírá ze všech počítačů, na kterých běží stejnojmenný software pro nákup, stahování a hraní her. Během března 2022 jsme se poprvé dočkali velké změny na poli procesorů, avšak v dubnu se to zase trochu změnilo.

Jak ukazují statistiky, u hráčů s operačním systémem Windows, kterých je samozřejmě nejvíce (zatím stále vede Windows 10), došlo v březnu poprvé ke změně podílu mezi vícejádrovými procesory. Opravdu velmi dlouhou dobu byly mezi hráči nejpoužívanější čtyřjádrové procesory a na záda jim dýchala šestijádra.

V březnu už došlo k překlopení, kdy měly šestijádrové procesory mezi hráči podíl 34,22 % a čtyřjádra na druhém místě pak 33,74 %. Na třetím místě z pohledu podílu jsou osmijádra s 17,72 %. Dubne ale zase vrátil poměry do starých kolejí, byť je to velmi těsné – 33,98 % pro čtyřjádra a 33,06 pro šestijádra. Naopak u osmijádrových procesorů dochází k neustálému růstu, kdy už mají podíl 17,91 %.

Klepněte pro větší obrázek

Na Macu jsou nejpoužívanější osmijádra kvůli velkému rozmachu čipu Apple M1 (37,59 %), na Linuxu jsou pak čtyřjádra stále nejpoužívanější a to s poměrně velkou převahou (35,94 %). V oblasti výrobci procesorů Intel každý měsíc stále mírně ztrácí, ale drží si vysoký  podíl 68,42 % proti AMD, které má podíl 31,56 %.

Klepněte pro větší obrázek

Více než polovina hráčů má 16 GB operační paměti a nejrozšířenější trojice grafických kartet je GeForce GTX 1060, GeForce GTX 1650 a GeForce RTX 2060. Mezi hráči, kteří mají nějaký druh helmy pro virtuální realitu, se nejvíce rozšířil Oculus Quest 2. Tento populární headset už má 47,97 % hráčů s nějakou VR helmou.

Diskuze (14) Další článek: Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Témata článku: Notebooky, Software, Hardware, Apple, Windows, Linux, AMD, Intel, Počítače, Steam, Hry, Statistiky, GeForce, Počítač, Operační systém, Hráč, Statistik, Procesor, Podíl, Pro, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz