Počítače | Steam | Statistiky

Hráči stále více kupují grafiky od Nvidie. Podíl řady GeForce RTX 3000 se rychle zvyšuje

Zdroj: Nvidia
Hráči stále více kupují grafiky od Nvidie. Podíl řady GeForce RTX 3000 se rychle zvyšuje | Zdroj: Nvidia

Jako každý měsíc i tentokrát vydal Steam, největší počítačová platforma s hrami na světě, hardwarové statistiky všech počítačů herních fanoušků. V srpnu se objevil celkem jasný trend, ze kterého má rozhodně radost hlavně Nvidia.

Největší změny se totiž tentokrát projevily u grafických karet, které už nejspíše reflektovaly větší dostupnost modelů od Nvidie a to jak v případě desktopových grafických karet, tak i notebookových.

Klepněte pro větší obrázek

U GeForce řady RTX 3000 se celkový podíl mezi hráči dostal meziměsíčně z 5,68 % na 7,75 %. Podobně dobře si vedly i modely grafik RTX 2000, které meziměsíčně stouply z podílu 14,61 % na 16,09 %.

Naopak u AMD je to zatím smutná prohra, protože podíl karet Radeon RX 6000 se zvýšil meziměsíčně z 0,4 % jen na 0,43 % a v případě generace starších Radeonů RX 5000 dokonce klesl z 1,9 % na 1,72 %. Odráží to nejen popularitu u hráčů, ale nejspíše i dostupnost, která je u grafik od AMD ještě horší než u Nvidie. Mnoho hráčů si navíc drží starší modely od Nvidie řady GeForce GTX 1600 (17,47 %) a GeForce RTX 1000 (26,54 %).

Klepněte pro větší obrázek

Zajímavostí z ostatních oblastí je, že o 3,2 % přibylo hráčů s Windows 7, což znamenalo pokles podílu Windows 10 o 3 %. Otázkou je, co to má znamenat. Možná nákup bazarových firemních počítačů pro děti do školy? Zkuste se zamyslet v diskuzi.

Naopak je vidět 4,12% růst počtu hráčů s 16 GB operační paměti. Průměrně největší počet hráčů má čtyřjádrový procesor, avšak o 2,88 % stoupl počet těch, kteří už mají šestijádro. O trochu (0,5 %) stoupl i počet hráčů s 8jádrovými procesory. Podíly ostatních vícejádrových čipů zatím klesají.

Průměrná kapacita grafické paměti je 6 GB (26,28 % hráčů) a 8 GB (22,33 %) a velká část hráčů (15,66 %) má pak grafiku s 4 GB paměti. Nejpoužívanější rozlišením monitoru zůstává Full HD, které má 68,42 % hráčů. Ti rovněž trochu upgradovali kapacitu úložiště, už 55 % z nich má přes 1 TB.

Diskuze (11) Další článek: Vakcína proti HIV od Johnson & Johnson propadla v testech – její účinnost byla jen 25,2 %

Témata článku: Notebooky, AMD, Nvidia, Grafické karty, Počítače, Valve, Steam, Hry, Statistiky, GeForce RTX 3000, Radeon RX 6000, Ampere, Full HD, Radeon, Grafická karta, Podíl, Hráč, Grafika, GeForce, PočítačJak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Božský režim je nesmrtelný. Nerdi z Redmondu na něj nezapomněli ani ve Windows 11

Božský režim je nesmrtelný. Nerdi z Redmondu na něj nezapomněli ani ve Windows 11

** Na jedné hromadě nabízí stovky nástrojů Windows ** Přetažením na plochu z nich uděláte zástupce ** Božský režim skvěle doplní Windows Terminal

Jakub Čížek
Windows 11Tipy
NÁVOD: Jak nainstalovat Windows 11 (a proč to raději nedělat)
Vladislav Kluska
Windows 11Windows Insider
Google Keep není jen zápisník na poznámky. 15 tipů, jak z něj dostat maximum

Google Keep není jen zápisník na poznámky. 15 tipů, jak z něj dostat maximum

** Google Keep je poznámkový systém s řadou zajímavých funkcí ** Přinášíme vám 15 vychytávek pro mobilní i webovou aplikaci ** Ovládněte Keep na maximum jako profesionálové!

Karel Kilián
Google KeepTipyGoogle