Čína | Mobilní aplikace | Hry

Hra analyzuje obličeje dětí, aby zjistila, jestli jsou na hraní dost staré

S nestandardním využitím technologie na rozpoznávání obličejů přišel čínský technologický gigant Tencent. Aby zajistil, že jeho extrémně populární mobilní hru Honour of Kings hrají jen děti, které jsou na to dostatečně staré, testuje funkci, kdy aplikace zanalyzuje obličej hráče a zjistí tak jeho věk, informuje SCMP.

Tencent novinku oznámil o uplynulém víkendu. Funkci bude testovat na tisících hráčích (to je v rámci Číny skromná skupina) sídlících v Pekingu a Šen-Čenu.

Honour od Kings je hra pro více hráčů typu MOBA, kde se spolu lidé utkávají v organizovaných bitvách. Že jste o ní pravděpodobně nikdy neslyšeli, je proto, že je extrémně oblíbená hlavně v Asii. Na konci roku 2017 ji hrálo 200 milionů hráčů, což ji řadí mezi nejoblíbenější hry na světě. V Evropě a Americe vyšla pod názvem Arena of Valor.

Čínská média si často stěžovala, že místní děti se na hře stávají závislými. Námitky předvedly také úřady, se kterými se nakonec Tencent loni domluvil následovně - děti pod 12 let mohou hru hrát jen hodinu denně a a děti mezi 13 a 18 roky mohou hrát dvě hodiny denně.

Vymáhání a kontrolování podobného pravidla ale není jednoduché. Hráči nacházejí způsob, jak pravidla obejít. Technologie na rozpoznávání obličeje je tak jedním z posledních pokusů Tencentu, jak zajistit, aby malé děti nehrály hru nadměrně.

Přesný typ technologie firma neuvedla. Neuvedla ani, jak chce výsledky vyhodnocovat. Podle svých slov si ale uvědomuje, že lidé z nápadu nejsou nadšení.

Čína se čím dál častěji snaží používat moderní technologie ke sledování a omezování občanů. Systémy na rozpoznávání obličejů například běžně používá policie, což ve spojitosti s hustou sítí kamer znamená, že například kriminálníci a odpůrci režimu mají výrazně ztíženou možnost útěku ze země.

Diskuze (3) Další článek: Microsoft konečně vylepšil své počítače Surface. Jsou černé, mají nový procesor a k dispozici budou i za měsíční paušál

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,