Hewlett Packard (HP) | Tiskárny

HP vyrábí ekologické laserovky. Tisknou rychleji, s nižší spotřebou a nemají tolik plastů

Zatímco Epson se kvůli ekologii laserových tiskáren vzdá, HP s nimi má ještě velké plány. Na konferenci Amplify tento týden představilo nové modely do malých i velkých kanceláří. Lákají na lepší provozní vlastnosti a nálepku „eco-friendly“.

Tahákem jen nová technologie tonerů nazvaná TerraJet. Ta u menších tiskáren řady Color LaserJet Pro 4000 snižuje spotřebu při tisku v průměru o 27 % ve srovnání s předchozími modely, u větších ColorJet Enterprise 5000 a 6000 dokonce až o 76, resp. 73 %.

Tonerové kazety celkově spotřebují o 71 % méně plastů, k tomu o 28 % méně nových (nerecyklovaných) plastů. Modely do menších kanceláří navíc slibují o 25 % rychlejší tisk. Velké podnikové tiskárny a kopírky zase lepší možnosti přizpůsobení a servisování. Ajťáci zvládnou 80 % „zásahů“ do pěti minut.

Bližší podrobnosti o tiskárnách bychom se měli dozvědět v létě, kdy se začnou prodávat. To snad HP prozradí i případné plány s laserovkami pro domácnosti.


Nejoblíbenější laserové tiskárny

Xerox Phaser 3020BI Xerox Phaser 3020BI
nabízí 45 obchodů za ceny od 1 990 Kč
Porovnat ceny
Canon i-Sensys MF655Cdw Canon i-Sensys MF655Cdw
nabízí 47 obchodů za ceny od 6 700 Kč
Porovnat ceny
HP LaserJet M110we 7MD66E HP LaserJet M110we 7MD66E
nabízí 55 obchodů za ceny od 1 937 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené laserové tiskárny


Diskuze (19) Další článek: Konverzační AI mohou nahradit současnou podobu vyhledávání na webu. Musí ale být důvěryhodné

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Tiskárny, Epson, Model, Plast, Tiskárna, Nízká spotřeba, Spotřeba, Amplify, Color, Laserová tiskárna, Tiskárny na Heureka.cz