HP slibuje bohatý podzim

Tentokrát nejde o vize finanční, ale produktové. Na nedávno proběhlé čtyřdenní technicky zaměřené konferenci HP Lab University na Kypru představil Hewlett-Packard třiadvacet novinek. Uvádět je začne už během prázdnin, hlavní nápor přijde na podzim.
Každoroční technologická konference HP má jeden hlavní cíl. Seznámit odbornou veřejnost s tím, jaké produkty HP připravuje, na jaké technologie se zaměřuje a kam obecně směřují nejhlavnější trendy jejího snažení. Jde o velmi konkrétní informace, i když je na prakticky všechny předváděné produkty uvaleno informační embargo a některé budou veřejně dostupné až téměř za čtvrt roku. Všechny modely už byly předváděny v plně funkčním provozu, při probíhajících prezentacích se pak nikdo neoháněl poznámkami o demoverzích ve snaze zlehčit možnost případné chyby. Jenže s výjimkou BlueTooth technologie a její prezentaci na tisku dokumentů z kapesních Jornad, kde byla několika nedokončeným tiskům na vině vysoká koncentrace zařízení v jediné místnosti, nezkolabovalo za celou dobu prezentace nic.

Výjimečně přeplněný program deseti samostatných sekcí byl ale dobře uspořádán tak, aby každý z účastníků stihnul minimálně osm naplánovaných sekcí, ti aktivnější pak zvládli všechny.

Jednotlivé sekce byly věnovány barevnému a síťovému tisku, nové generaci počítačů pro domácí a kancelářské použití, novinkám v digitální fotografii (těm byl spolu s inkoustovým tiskem věnován snad největší prostor). Mezi další sekce pak patřilo DVD, spotřební materiál pro inkoustový tisk včetně testů kvality různých druhů médií i inkoustů, all-in-one zařízení, řešení bezdrátové komunikace založené na kapesních Jornadach a BlueTooth technologii, sekce detailně popisující budoucí možnosti inkoustových hlav i celkovou koncepci inkoustového tisku, skenery nebo poslední novinky v laserovém tisku.

Jedno z mála „neutajených“ řešení bylo spojeno s nedávno uvedenou nejvýkonnější laserovkou od HP, hp LaserJet 9000. Zajímavé řešení s touto tiskárnou formátu A3 a rychlostí 50 stran za minutu představuje ClusterQue. Jde o technologii, pomocí které můžete několik chrličů LJ 9000, ale i dalších tiskáren HP schopných tisknout síťově, spojit do clusteru a s poměrně velkou inteligencí tisknout v celém tomto poolu.

Kvůli nutnosti dodržet časové informace uvádění jednotlivých produktů není zatím možné blíže popsat žádnou z předváděných novinek, už v průběhu prázdnin budou ale začne HP postupně uvádět jednotlivé produkty, koncem července můžeme čekat na dávku prvních novinek. Celá akce, zaměřená zejména na domácí a kancelářské uživatele, jasně ukázala směr, kterým se HP letos v této oblasti vydalo. Je to především inkoustový tisk a s ním úzce spojená podpora digitální fotografie. Hlavní zaměření je pak směřováno na domácího uživatele, který by měl dostat, možnost výběru takových zařízení, které se v jeho podvědomí dostanou až na úroveň konzumního zboží. Máte doma televizi nebo video a zdá se vám to normální? Pak byste za rok za dva měli jako stejně přirozený považovat i digitální fotoaparát, fotorealistickou inkoustovku nebo multifunkční zařízení.

Váš názor Další článek: Apple mění přes půl milionu zdrojů

Témata článku: Video, Hewlett Packard (HP), TomTom One, Celá místnost, Televize doma, Bluetooth technologie, Různá dávka, Technologická konference, SLI, Digitální fotoaparáty v akci, Embargo, Pool, Tiskárny v akci, HP Laserjet, Jednotlivý produkt, Podzim, Bezdrátový skener, HP, Vysoká koncentrace


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu