Hewlett Packard (HP)

HP mění názvy počítačů. Po téměř 30 letech končí Pavilion, ruší i řady Envy, Spectre a další

V souvislosti s uvedením nových AI PC si HP dalo za cíl zjednodušit nabídku počítačů pro domácnosti i firmy. Změní či sjednotí názvy produktových řad tak, aby se v nich mohli lidé lépe orientovat.

Nejcitelnější to bude u spotřebitelských zařízení. Skončí série Pavilion (uvedená 1995), Envy (2009) a Spectre (2012). Ty všechny nově zastoupí Omni. Notebook budou OmniBooky, all-in-one počítače se budou jmenovat OmniStudio a desktopy pak OmniDesk.

Za tím budou následovat 3, 5, 7, X a U. Trojka až desítka (symbolizovaná římskou číslicí X) označují třídu od nejnižší po nejvyšší. Řada U (Ultra) bude tvořit vrchol nabídky, případně ji HP použije u počítačů, které „redefinují form factor“. Zároveň zůstanou značky Fold pro notebooky se dvěma displeji (či jedním skládacím) nebo Flip pro konvertibilní modely s otočnou obrazovkou.

 

OmniBooky už HP nabízelo mezi roky 1993 až 2002 a zrušilo je po akvizici Compaqu

 

U počítačů určených do firem těch změn tolik nebude, protože HP nechce toto konzervativní prostředí příliš zneklidňovat. Zůstanou tedy řady Pro (používaná od roku 2009) a nad ní vyšší Elite (2008). Notebooky, AIO a desktopy se budou jmenovat ProBooky a EliteBooky, ProStudia a EliteStudia, ProDesky a EliteDesky.

Také zde se budou řady odlišovat číslicemi, tentokrát sudými. Za řadou Pro budou 2 a 4, za Elite pak 6, 8, X a U (Ultra). Logika značení je stejná jako i domácích počítačů. HP také dodává, že se vzdá speciálních označení jako Dragonfly, které od roku 2019 používalo u nejpokročilejších firemních notebooků.

HP Consumer Portfolio 5_14.pngFinal HP Commercial Portfolio.png

Zůstává ale také několik otázek, na které HP zatím neodpovědělo. Firma například uvádí, že zachová herní sérii Omen. Jenže v nabídce je i řada Victus a o té mlčí.

Kromě toho používá ve spotřebitelských počítačích něco, co skrytě označuje jako HP Essential. Jde o nejnižší řadu ještě pod Paviliony. Takové notebooky se jmenují například HP Laptop 15t, případně HP 255. O jejich budoucnosti nemluví.

Tisková zpráva se nezmiňuje ani o pracovních stanicích. Desktopové workstationy se sice jmenují jednoduše HP Z a mobilní pak HP Zbook, avšak za nimi následující čísla a slovní označení jako Fury nebo Firefly, kterých se HP u běžných počítačů chce zbavit.

Diskuze (6) Další článek: Web Kamdojíždíme.cz prozradí, kde všude je už pátek malá sobota. No, prakticky v celém Česku

Témata článku: , ,