HP ColorLaserJet 8500: barva za čtvrt milionu

Barevná laserová tiskárna HP ColorLaserJet 8500 stojí v základní konfiguraci bezmála čtvrt milionu korun bez daně. A jaké jsou její hlavní výhody?
Petr Švéda: Barevná laserová tiskárna HP ColorLaserJet 8500 stojí v základní konfiguraci bezmála čtvrt milionu korun bez daně. A jaké jsou její hlavní výhody? Snadná konfigurace a správa, znamenitá schopnost manipulace s papírem plus rychlý a poměrně kvalitní tisk s velkým měsíčním zatížením.

JetAdmin boduje
Podstatnou konkurenční výhodou tiskárny je administrační software JetAdmin, případně webová varianta WebJetAdmin. Umožňuje snadnou konfiguraci a velmi pohodlnou vzdálenou správu tiskárny. Po instalaci do Windows NT program automaticky detekuje všechny tiskárny na síti a u podporovaných modelů (nejen značek HP) nabízí možnost bleskové konfigurace tiskárny pro NT či NetWare. Pro kompletní zkonfigurování a zprovoznění tiskárny tudíž administrátor potřebuje přibližně jen 10 (!) minut času.

Papírnictví na kolečkách
Důležitým parametrem tiskárny pro použití ve velkých skupinách je schopnost manipulace s papírem. Osm a půl tisícovka nabízí všechny volitelné vstupní a výstupní zásobníky jako výkonné černobílé laserové tiskárny, a to včetně duplexní jednotky. V základním modelu jsou 3 podavače – 100 a 2 × 500 listů (jeden pro A4, druhý pro A3). Volitelně je možno doplnit tiskárnu o další podavač na 2 000 listů. Volitelný je i výstupní zásobník (tzv. mailbox) s osmi přihrádkami po 250 listech. Duplexní jednotka je rovněž volitelná.

V barvě téměř pět
Kvalita tisku fotografií a detailů je plně srovnatelná s tištěným časopisem. Tiskárna je schopna pomocí technologie ImageREt 2400 každý tiskový bod vytvořit smícháním 4 základních tonerů. Nepoužívá rastrování pomocí 8 základních barev spolu se současným zvyšováním rozlišení tiskové mechaniky.

Maximální rychlost mechaniky při barevném tisku je 6 stran za minutu. Při tisku dokumentu z Wordu s kombinací textu a rastrové grafiky tiskárna zvládala téměř pět stran za minutu. Průměrná rychlost tisku se u běžných kancelářských aplikací pohybovala mezi 2–3 stránkami. U větších objemů rastrových dat byl průměrný výkon kolem půl strany za minutu. PostScriptový soubor s 4 stranami graficky náročné sazby (přibližně 55 MB dat) tiskárna řešila necelých 9 minut.

Luxus jen pro velké
Udivujícím parametrem je maximální doporučené zatížení tiskárny – 60 tisíc stránek měsíčně; to u barevných modelů není obvyklá hodnota. Minimum pro slabší tiskárny je 15 a dosahovaný průměr je kolem 30 tisíc. V konečném důsledku je tedy 8500C výkonná a rychlá tiskárna s kvalitním tiskem; tuto investici si však nemůže dovolit každý. Kompromisním řešením pouze pro formát A4 je model 4500 za necelých 120 tisíc korun včetně daně.
barevná laserová tiskárna
Hewlett-Packard
ColorLaserJet 8500
Zdroj: Hewlett-Packard, Praha
Telefon: (02) 61 30 71 11
Cena: od 244 670 Kč bez DPH
od 298 498 Kč vč. DPH
Záruka: 1 rok
Parametry: formát A3, rozlišení 600 dpi, HP ImageREt 2400, rychlost černého tisku 24 stran/minutu, rychlost barevného tisku 6 stran/minutu, maximální doporučené zatížení 60 000 stran měsíčně, volitelné síťové rozhraní
Váš názor Další článek: Kyocera FS-1200: spíše levnější

Témata článku: Software, Windows, Hewlett Packard (HP), Základní stránka, Podporovaný model, Bar, A3, Barva, HP, Velká výhoda, Mine, Přihrádka, Obvyklá hodnota, Základní model, Maximální rychlost, Základní konfigurace, Čtvrt milionu, Čtvrť, Tisíc korun, Barevné tiskárny


Určitě si přečtěte

Seznam.cz má vlastního hlasového asistenta pro Android. Rozumí česky a nastaví i budík
Jakub Čížek
Mobilní aplikaceAndroidSeznam.cz
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5