HP chystá tiskárnovou smršť

Během několika následujících měsíců uvede 50 nových tiskáren a kompletně tak překope svoji produktovou nabídku. Začíná již nyní.
Na výstavě TechXNY, která byla včera zahájena, oznámila firma Hewlett-Packard masivní inovaci všech svých tiskáren. Tiskárny patří i po spojení s Compaqem ke klíčovým produktům HP a tak pochopitelně mají prioritu i v oblasti financí na vývoj.

Během uplynulých tří let vydal HP na přípravu této akce 1,2 miliardy dolarů. Z toho 900 miliónů do výroby, 125 miliónů do vývoje a 200 miliónů na marketing. Paradoxně je tak vidět, že samotný vývoj je nejlevnější, předhání ho i výdaje na propagaci.

Do začátku roku 2003 bude uvedeno přes 50 nových tiskáren a zařízení pro zpracování obrazu. To vychází na téměř deset produktů měsíčně, bude to tedy řádný hukot. První nové produkty byly představeny již nyní a jedná se inkoustové tiskárny nižší cenové kategorie.

HP DeskJet 5550 s prodejní cenou 149 dolarů je zaměřen na tisk ve fotografické kvalitě. Podporuje až šestisložkový tisk s PhotoRET IV a rozlišení 4800 dpi. Levnější budou HP Deskjet 3820 za 99 dolarů (4800 dpi, 12 s/min čb, 10 s/min v barvě) a HP Deskjet 3420 za 79 dolarů (2400 dpi, 10 s/min čm, 8 s/min v barvě). Cenové rozpětí nových tiskáren by mělo být od 79 do 399 dolarů. HP se chce u nových tiskáren zaměřit na zvýšenou inteligenci. Tiskárny budou samy umět upravovat obrázky do optimální podoby nebo rozpoznávat správné nastavení použitého papíru.

Nové tiskárny budou využívat i nové inkoustové náplně a tak pochopitelně zejména v počátcích zkomplikují práci firmám nabízejícím neoriginální náplně. Zejména v případě náplní s nestandardními barvami půjde o složitější práci. Hewlett-Packard chce agresivněji bojovat proti neoriginálním a recyklovaným náplním, protože jak známo, tiskárny jsou prodávány často pod cenou s vědomím, že zbytek se získá na náplních. Nicméně HP již musí čelit obviněním s porušování hospodářské soutěže, nedávno zahájily evropské úřady šetření v této věci proti HP.

Diskuze (31) Další článek: OpenOffice 1.0 CZ Release Candidate 1

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Tiskárny, Tisk, Tiskař, Tiskárny inkoustové, Tiskárny HP, HP Deskjet, Šetření, HP, Milión dolarů, SMR, Tiskárny v akci, Smršť


Určitě si přečtěte

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Nová volitelná aktualizace opravuje více než 40 chyb v operačním systému Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10