Hewlett Packard (HP) | Chromebooky | CES 2019

HP Chromebook 14 má poprvé procesor AMD a chlubí se milionem aplikací na Google Play [CES]

Chromebooky jsou velmi populární hlavně v USA, protože se jedná o jednoduché počítače pro nový internetový věk, kdy vše podstatné se děje v prohlížeči a speciální aplikace lze instalovat a pouštět v rámci mobilního obchodu Google Play.

HP se tentokrát pochlubilo prvenstvím v podobě modelu Chromebook 14, který je postaven na procesoru od AMD. Konkrétně se jedná o hybridní úsporné čipy řady AMD A4/A6, které obsahují integrovaný grafický čip Radeon R4/R5.

K dispozici budou nejdříve tři varianty s 14palcovými displeji s rozlišením 720p nebo 1080p, dvoujádrovým procesorem AMD A4-9120, 4 GB operační paměti DDR4 s frekvencí 1 866 MHz (přímo na desce, bez možnosti rozšíření) a 32GB interním úložištěm eMMC. V základu je na Chromebooku nainstalovaný ChromeOS, který lze napojit až na 100GB cloudové úložiště a pokud byste hledali nějakou aplikaci, můžete využít nabídky obchodu Google Play, kde je více než milion mobilních aplikací.

HP Chromebook 14 je tenký pouze 1,835 cm a umožňuje široké nastavení úhlu displeje v rámci 180 stupňů. Součástí výbavy jsou i kvalitnější stereo reproduktory B&O a mezi porty je USB, USB-C, čtečka karet a výstup na sluchátka. Na výběr bude ze tří barevných provedení - šedá, modrá a bílá.

Koncová cena za nejlevnější model je stanovena na 269 dolarů, což je asi 7 500 korun s DPH, dražší verze vyjde na 299 dolarů (kolem 8 400 korun s DPH).

Diskuze (24) Další článek: Podívali jsme se na domácí minipivovar od LG. Pivo vyrobí z kapslí [CES]

Témata článku: Google, AMD, USA, Mobilní aplikace, Chrome OS, Hewlett Packard (HP), Chromebooky, Úložiště, CES 2019, Operační paměť, Nejlevnější model, Chromebook, Drahá verze, Dvoujádrový procesor, DPH, Koncová cena, Play, Dolar, Obchod Google Play, Jednoduchý počítač, Radeon, APL, Aplikace, Mobilní obchod, Široké nastavení

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk