HP, Baan a OR-CZ dohromady

Aliance se má zaměřovat na zakázky podnikových informačních systémů střední velikosti.
To, že vytvářejí aliance výrobci hardwaru s výrobci softwaru, nikoho nepřekvapí. To, že vytvoří alianci dva výrobci nekonkurenčního softwaru, také ne. V podnikových informačních systémech však došlo k určitému zlomu, protože nejnovější alianci vytvořila letos v červnu společnost Hewlett-Packard, Baan a OR-CZ.

Firma OR-CZ má dodat know-how a kapacity, HP dodá know-how, technologie a služby. Například u zákazníka Fosfa Břeclav figurovala společnost HP jako systémový integrátor. Baan dodá svůj produkt pro řízení podniků a především výroby, dále své služby a podporu prodeje..

Firma OR-CZ dodává komplexní řešení informačních systémů pro podnikové řízení a dnes rozšířila své nabídkové portfolio o softwarový systém BAAN IV. OR-CZ má poskytnout své zkušenosti, které získala jako generální dodavatel ve více než 150 projektech, které realizovala vlastním softwarovým produktem. Pro systém Baan vyčlenila firma OR-CZ samostatnou divizi.

Původní OR-SYSTEM bude dále podporován a vyvíjen. V nejbližší době má přijít verze s grafickým rozhraním, podporující problematiku přechodu roku 2000. Hewlett-Packard spolupracuje se společností Baan jako s jedním z hlavních partnerů již více než deset let a 22. dubna letošního roku HP zveřejnila zprávu o rekordu, kdy na serveru HP V-2250 s procesory PA-RISC 8200 pracoval systém BAAN IV s 8 245 uživateli, čímž byl překonán rekord Sun Microsystems o 47 %. Systém BAAN IV běžel nad databází Oracle 8.04 a pod 64bitovým operačním systémem HP-UX 11.0.

Aliance se má zaměřovat na zakázky podnikových informačních systémů střední velikosti. Například v Německu je dán tento trh obratem firmy pod 300 milionů marek; u nás se spíše bude řídit počtem pracovníků v podniku, kde se počítá, že podobný systém se má vyplatit při počtu pracovníků daný zhruba číslem 300.

Již dnes jsou podepsány kontrakty na dodávky systému BAAN, které bude dodávat OR-CZ. Firmě Baan by se mělo podařit dostat se i na našem trhu do stejného postavení, jaké má SAP, tj. na rovnocennou úroveň.

Váš názor Další článek: Bude Informix Dynamic 4GL?

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Původní úroveň, Samostatná služba, HP


Určitě si přečtěte

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 125

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10