HP, Baan a OR-CZ dohromady

Aliance se má zaměřovat na zakázky podnikových informačních systémů střední velikosti.
To, že vytvářejí aliance výrobci hardwaru s výrobci softwaru, nikoho nepřekvapí. To, že vytvoří alianci dva výrobci nekonkurenčního softwaru, také ne. V podnikových informačních systémech však došlo k určitému zlomu, protože nejnovější alianci vytvořila letos v červnu společnost Hewlett-Packard, Baan a OR-CZ.

Firma OR-CZ má dodat know-how a kapacity, HP dodá know-how, technologie a služby. Například u zákazníka Fosfa Břeclav figurovala společnost HP jako systémový integrátor. Baan dodá svůj produkt pro řízení podniků a především výroby, dále své služby a podporu prodeje..

Firma OR-CZ dodává komplexní řešení informačních systémů pro podnikové řízení a dnes rozšířila své nabídkové portfolio o softwarový systém BAAN IV. OR-CZ má poskytnout své zkušenosti, které získala jako generální dodavatel ve více než 150 projektech, které realizovala vlastním softwarovým produktem. Pro systém Baan vyčlenila firma OR-CZ samostatnou divizi.

Původní OR-SYSTEM bude dále podporován a vyvíjen. V nejbližší době má přijít verze s grafickým rozhraním, podporující problematiku přechodu roku 2000. Hewlett-Packard spolupracuje se společností Baan jako s jedním z hlavních partnerů již více než deset let a 22. dubna letošního roku HP zveřejnila zprávu o rekordu, kdy na serveru HP V-2250 s procesory PA-RISC 8200 pracoval systém BAAN IV s 8 245 uživateli, čímž byl překonán rekord Sun Microsystems o 47 %. Systém BAAN IV běžel nad databází Oracle 8.04 a pod 64bitovým operačním systémem HP-UX 11.0.

Aliance se má zaměřovat na zakázky podnikových informačních systémů střední velikosti. Například v Německu je dán tento trh obratem firmy pod 300 milionů marek; u nás se spíše bude řídit počtem pracovníků v podniku, kde se počítá, že podobný systém se má vyplatit při počtu pracovníků daný zhruba číslem 300.

Již dnes jsou podepsány kontrakty na dodávky systému BAAN, které bude dodávat OR-CZ. Firmě Baan by se mělo podařit dostat se i na našem trhu do stejného postavení, jaké má SAP, tj. na rovnocennou úroveň.

Váš názor Další článek: Bude Informix Dynamic 4GL?

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Samostatná služba, Původní úroveň, HP


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky