HotPort, připojení externích EIDE zařízení až na 3 metry!

Až do této doby jste si nemohli připojit jakýkoliv EIDE disk či zařízení externě, protože délka kabelů je omezena zhruba na 18 palců (45cm). Ale nyní přišla firma GDI s převratnou novinkou, která toto omezení ruší.
Co uděláte, pokud chcete připojit k vašemu PC CD-R, Zip, Streamer a další? Většina domácích počítačů nemá tolik volných pozic pro jednotlivá zařízení. Externí zařízení se většinou připojují přes SCSI řadiče, které ovšem stojí více než 6000Kč a navíc SCSI disky jsou jednou tak dražší.

Až do této doby jste si nemohli připojit jakýkoliv EIDE disk či zařízení externě, protože délka kabelů je omezena zhruba na 18 palců (45cm). Ale nyní přišla firma GDI s převratnou novinkou, která ruší toto omezení.

HotPort kit od GDI přijde na $139. Se speciální „reflective timing“ (zrcadlové časování) technologií můžete kabel protáhnout až na 10 stop (3m)! Čímž se zbavíte hlavního nedostatku. HotPort kit obsahuje vše co potřebujete na připojení externích disků a to až do velikosti 7,9 GB. Adaptér je zatím jen ve verzi ISA, ale na PCI se už pracuje, dále je tu HotLinx kabel a HotBox rámeček pro jeden disk. HotLinx dovede přenést až 40W výkonu a také CD audio signály, takže nepotřebujete další přebytečné kabely. Pokud chcete sdílet periferní zařízení mezi počítači tak vás přijde přídavný adaptér pouze na $59 a 1m kabel na $29.

HotPort je velký krok dopředu v oblasti EIDE, ale přeci jen to není SCSI. Nemůžete řetězit zařízení a každý adaptér zvládne pouze jednu HotBox. Přesto HotBox která by měla podporovat 2 až 4 disky by se měla objevit na začátku roku 1999. Nízká cena výrobku je vhodná tam, kde není zapotřebí velká rychlost přenosu. A až vydá GDI 4-drive HotPort, nabízí se využití pro CD-ROM popř. CD-R servery.

Váš názor Další článek: Virus přímo v HTML? Ano, už i to je dnes možné

Témata článku: Velká rychlost, Zář, Metr, Streamer, Připojení, Kite, CD-R, Hot, Kabel


Určitě si přečtěte

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

** Vědci představili prototyp výkonné bezdrátové nabíječky pro elektromobily ** I přes vysoký výkon se pyšní vysokou efektivitou ** Bude budoucnost nabíjení elektromobilů bezdrátová?

Karel Javůrek | 56

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

** Jak byste se sami vypořádali s tramavajovým dilematem? ** Vědci před lety spustili globální dotazník ** Nyní se pochlubili s výsledky

Jakub Čížek | 153

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7