HotPort, připojení externích EIDE zařízení až na 3 metry!

Až do této doby jste si nemohli připojit jakýkoliv EIDE disk či zařízení externě, protože délka kabelů je omezena zhruba na 18 palců (45cm). Ale nyní přišla firma GDI s převratnou novinkou, která toto omezení ruší.
Co uděláte, pokud chcete připojit k vašemu PC CD-R, Zip, Streamer a další? Většina domácích počítačů nemá tolik volných pozic pro jednotlivá zařízení. Externí zařízení se většinou připojují přes SCSI řadiče, které ovšem stojí více než 6000Kč a navíc SCSI disky jsou jednou tak dražší.

Až do této doby jste si nemohli připojit jakýkoliv EIDE disk či zařízení externě, protože délka kabelů je omezena zhruba na 18 palců (45cm). Ale nyní přišla firma GDI s převratnou novinkou, která ruší toto omezení.

HotPort kit od GDI přijde na $139. Se speciální „reflective timing“ (zrcadlové časování) technologií můžete kabel protáhnout až na 10 stop (3m)! Čímž se zbavíte hlavního nedostatku. HotPort kit obsahuje vše co potřebujete na připojení externích disků a to až do velikosti 7,9 GB. Adaptér je zatím jen ve verzi ISA, ale na PCI se už pracuje, dále je tu HotLinx kabel a HotBox rámeček pro jeden disk. HotLinx dovede přenést až 40W výkonu a také CD audio signály, takže nepotřebujete další přebytečné kabely. Pokud chcete sdílet periferní zařízení mezi počítači tak vás přijde přídavný adaptér pouze na $59 a 1m kabel na $29.

HotPort je velký krok dopředu v oblasti EIDE, ale přeci jen to není SCSI. Nemůžete řetězit zařízení a každý adaptér zvládne pouze jednu HotBox. Přesto HotBox která by měla podporovat 2 až 4 disky by se měla objevit na začátku roku 1999. Nízká cena výrobku je vhodná tam, kde není zapotřebí velká rychlost přenosu. A až vydá GDI 4-drive HotPort, nabízí se využití pro CD-ROM popř. CD-R servery.

Váš názor Další článek: Virus přímo v HTML? Ano, už i to je dnes možné

Témata článku: Připojení, Kite, Metr, Hot, CD-R, Zář, Velká rychlost, Streamer, Kabel


Určitě si přečtěte

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 49

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky