Počítače

Hotové počítačové sestavy: Jaké stolní počítače si dnes můžete koupit

Nemáte-li speciální požadavky, bude výhodnější volbou při pořizování nového desktopu nákup hotové sestavy. Dostanete stoprocentně funkční počítač s dobře zvolenými komponentami a prodlouženou zárukou.

Hotové sestavy jsme dlouho doporučovali pouze těm, kteří si neporadí se stavbou a chtějí mít jistotu, že dostanou funkční stroj. Doba ale výrazně pokročila a situace se obrátila – stavbu můžeme doporučit jen uživatelům s nestandardními požadavky, případně geekům, pro něž je kompletace počítače potěšením.

Hotová sestava vs. komponenty

Především ceny sestav, které staví samotní prodejci, nejsou o mnoho vyšší než v případě, kdy si zakoupíte samotné komponenty a počítač sestavíte. V ojedinělých případech může být nákup hotového počítače dokonce výhodnější.

Vedle toho, že ušetříte, navíc získáte jistotu funkčního počítače bez dalších starostí s instalací systému. Pro srovnání jsme vybrali herní počítač střední třídy od CZC.cz, který e-shop prodává pod označením CZC PC Knight GC206 za 26 990 Kč. Samotné komponenty a licence operačního systému však vyjdou na cenu asi o dvě stovky vyšší.

Klepněte pro větší obrázek

Hotové sestavy dnes z velké části nabízí dobře volené komponenty, kvalitní skříně a zdroje, stejně jako vyvázání kabelů. A pokud sáhnete po kompletní sestavě od některého z tuzemských e-shopů, pak se cena nebude výrazně lišit od nákupu samostatných komponent.

Výše v galerii je velká srovnávací tabulka s přehledem aktuálních počítačů na trhu (vidí jen předplatitelé Živě Premium)

Výjimečnou není ani situace, kdy je sestava levnější než komponenty. Ostatně ve vedlejší tabulce najdete porovnání cen herního počítače střední třídy při nákupu v e-shopu a při objednání jednotlivých komponent.

Výhod při nákupu kompletní sestavy najdeme několik, přičemž tou nejvýraznější stále zůstává jistota funkčního a otestovaného stroje. Většina počítačů je dodávána s operačním systémem, tudíž můžeme jeho instalaci považovat za základní test toho, že je vše funkční. Někteří z výrobců potom slibují i další testy funkčnosti. Pokud tedy nedojde k poškození při přepravě, dorazí vám počítač, který stačí zapojit do zásuvky a začít jej používat.

V závěru článku najdete redakcí doporučené hotové počítače 

Vedle toho lze u mnoha hotových sestav najít záruku prodlouženou na tři roky – při nákupu samotných komponent je třeba se u většiny spokojit se standardními dvěma lety. Výjimku tvoří operační paměti, kde standardně potkáváme doživotní záruku. Na druhou stranu, právě paměťové moduly jsou komponentou, kde je šance poruchy minimální. Tříletá záruka se tak bude hodit u pevných disků, SSD, ale i grafických karet.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: AMD, Internet, Intel, Nvidia, Počítače, Procesory, Články z Computeru, Dell, Ryzen, SSD, Vega, Grafická karta, Radeon, Jak, CZC PC Knight, AMD Ryzen, AMD RX, Operační paměť, Procesor, Živě Premium, Lynx *, Super, Full HD, GPU Vega, Počítač, Stolní počítače na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Když máte málo tanků, prostě si je nafoukněte. Sloužily ve válkách a dnes jsou i na AliExpressu

Když máte málo tanků, prostě si je nafoukněte. Sloužily ve válkách a dnes jsou i na AliExpressu

** Japonci stavěli tanky z hlíny, Britové je nafukovali ** ISIS to zkoušel dokonce s překližkou ** Dnes pořídíte nafukovací těžké zbraně na AliExpressu

Jakub Čížek
ZbraněHistorie
Recenze mobilu Redmi Note 11 Pro. Šedý průměr, který těží z dobrého jména řady

Recenze mobilu Redmi Note 11 Pro. Šedý průměr, který těží z dobrého jména řady

** Potěší výdrž na baterii i rychlé nabíjení ** Telefon má spoustu kompromisů a nedostatků ** Na trhu jsou lepší alternativy

Jan Pánek
Střední třídaRecenze
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Chcete malý telefon s Androidem? Nejste sami. Zapojte se do petice, za kterou stojí ex-šéf hodinek Pebble

Chcete malý telefon s Androidem? Nejste sami. Zapojte se do petice, za kterou stojí ex-šéf hodinek Pebble

** Špičkové kompaktní Androidy v minulosti drželo nad vodou Sony ** Dnes už kompaktní a dobře vybavený Android na trhu nenajdete ** Tato petice se to pokouší změnit, a vy k tomu můžete sami přispět

Martin Chroust
Kompaktní velikostVlajková loďAndroid