Hotmail bude vyžadovat poplatky za prostor

Microsoft začíná uplatňovat stejnou politiku jako na software a začne od uživatelů free-mailového serveru Hotmail vybírat poplatky za používání služeb navíc. Konkurence ale nabízí více zadarmo.
Hotmail bude vyžadovat poplatky za prostor
V současné době bude touto službou možnost rozšířit si diskový prostor pro došlé emaily a jejich přílohy ze současných 2MB na 8MB a to za poplatek 12,95$ (483,50 Kč) ročně. Placená verze také umožňuje zasílání větších emailových příloh.

Tato služba zapadá do plánů Microsoftu a jeho aktivity .NET. Tato aktivita představuje v podstatě souhrn různých služeb umožňujících uživatelům pracovat a využívat celou řadou zařízení a služeb pomocí Internetu.

Yahoo, které je nevětším konkurentem Microsoftu nabízí podobnou službu, ale daleko lépe využitelnou. Základní verze emailu na Yahoo, která je zdarma obsahuje 4MB odkládací prostor a za příplatek 19,99$ (746 Kč) si ho můžete rozšířit na 25 MB. Yahoo také umožňuje možnost upravit si emailovou adresu například do podoby ja@muj-email.com či jiné, ovšem za další příplatek.

Hotmail má podle slov Microsoftu nyní 118 miliónů registrovaných uživatelů. V červenci bylo na Hotmailu vylepšeno filtrování spamů a změnilo se uživatelské rozhraní. Vylepšování těchto i jiných služeb je hezké, ale kdo bude chtít platit za stále se měnící podmínky provozu, zasílání spamů (na Hotmail je zasíláno velké množství) či možnost proniknutí do schránky (na Hotmail je zaměřeno největší množství pokusů o průnik).

Nejsem si jist, zda toto rozhodnutí nemá souvislost s nástupem nových Windows XP, které obsahují také přímou integraci na poštovní službu Hotmail. Pokud si zřídíte účet na Hotmailu systém monitoruje, zda vám nedošla nová pošta a pokud ano zobrazí v pravém dolní rohu upozornění.

Rozšíření prostoru na 8 MB není služba nikterak výjimečná a na jiných free-mailových serverech je stále nabízen daleko větší prostor zdarma (třeba Seznam 20 MB). Takovouto politikou nemá podle mého názoru Microsoft šanci na úspěch a uživatelé nových Windows XP se budou na poštu nejspíše dotazovat také jinde než na Hotmailu.

Diskuze (34) Další článek: Volný zvyšuje přístupovou kapacitu

Témata článku: Software, Microsoft, Hotmail, Prostor, Hot, POP, Bude


Určitě si přečtěte

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 52

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5