Hostujte v cloudu

(inzerce) Jak vyberete hosting, který se nezhroutí při každém náporu návštěvníků, když předem nevíte, kolik dat budete potřebovat uložit a přenést a jak výkonný server využijete?
Hostujte v cloudu

Řešením je hosting na WEBCLOUD.CZ, který vám nabídne vždy takové parametry, jaké právě potřebujete. Hosting na WEBCLOUD.CZ roste plynule s vaším projektem a zcela automaticky vykrývá všechny výkyvy v nárocích na kapacitu a přenos dat i výpočetní výkon serverů. Jak je to možné?

Cloudujeme

Cloud má dnes v názvu každá druhá webová služba, aniž by měla s opravdovým cloudem cokoli společného. Základní filozofií cloudu je ale především spolehlivost (dostupnost), sdílení prostředků, škálovatelnost, on-line řízení služeb a platby za služby podle jejich skutečného využití (pay-as-you-go).

Pokud převedeme tuto filozofii do architektury služby WEBCLOUD.CZ, získáme vysoce flexibilní hostingovou službu, složenou ze tří hlavních vrstev technologií.

Klepněte pro větší obrázek

Úložný prostor zastupují synchronizovaná disková pole s libovolně škálovatelnou kapacitou, která se v případě potřeby vzájemně zastupují. Generování stránek zajišťují worker nody, výkonné stroje, které lze rychle a bez instalace přidávat do systému pro další navýšení výkonu. Požadavky od návštěvníků stránek přijímají loadbalancery a inteligentně je předávají na worker nody. Hlavním přínosem loadbalancerů je velmi rychlá detekce výpadků a přetížení na jednotlivých worker nodech a přesměrování požadavků na méně vytížené stroje.

Infrastruktura WEBCLOUD.CZ pracuje zcela automaticky, jako zákazník hostingu nemusíte řešit žádné parametry, sledovat zatížení vašich stránek ani rostoucí objem datových přenosů. WEBCLOUD.CZ zajistí maximální dostupnost vašeho webu a odbavení všech požadavků návštěvníků.

Bezpečnost především

Často diskutovanou otázku zabezpečení dat v cloudu řeší služba WEBCLOUD.CZ už z podstaty své architektury. Bezpečnost dat a oddělení uživatelů je založeno nejen na standardních a prověřených mechanismech UNIXu ale i na moderních bezpečnostních bariérách v aplikačních serverech. Proti cíleným DoS útokům má systém zvýšenou odolnost díky masivnímu paralelismu a detailnímu sledování a reportingu o využití prostředků, které umožňuje DoS útoky snadněji detekovat a zastavovat.

Platíte jen to, co využijete

WEBCLOUD.CZ vás nenutí rozhodnout se předem o variantě hostingu, kterou budete pravidelně platit, přestože ani plně nevyužijete nabízenou kapacitu. U hostingu WEBCLOUD.CZ neúčtujeme žádné zřizovací ani paušální poplatky, vždy platíte jen za služby, které váš internetový projekt reálně spotřebuje. Ceník služeb WEBCLOUD.CZ je přitom naprosto přehledný a výsledná cena hostingu je součtem částek za využité služby při sazbách:

  • 2 Kč za GB a den – diskový prostor pro data
  • 0,1 Kč za GB – objem přenesených dat
  • 0,2 Kč za minutu – využití procesorového času při generování stránek

Konzumace procesorového času je počítána od okamžiku zadání požadavku návštěvníkem webu po vygenerování požadované stránky Apache web serverem.Zatímco běžný web tak může za den spotřebovat jen několik minut procesorového času, vysoce navštěvované stránky mohou vykazovat využití i několikanásobně více než 60 minut procesorového času za hodinu.

Cena hostingu je každý den odečítána z depozitu, který můžete průběžně navyšovat. Za navyšování depozitu navíc získáte i zajímavé bonusy. Čerpání depozitu lze sledovat prostřednictvím webového rozhraní obsluhy hostingu. Do konce roku 2011 je však účtován pouze poplatek za využitý diskový prostor, datové přenosy ani využití procesorového času účtovány nejsou.

Klepněte pro větší obrázek
V rozhraní Webcontrol máte online přístup ke statistikám všech měřených parametrů hostingu

Hostujeme v cloudu

Jak funguje WEBCLOUD.CZ v praxi? Hned při založení účtu na stránkách WEBCLOUD.CZ máte na výběr i z několika šablon vašeho budoucího webu. Svoje nové stránky si můžete rovnou založit jako internetovou fotogalerii, blog nebo e-shop. Provozovatel hostingu zároveň nijak neřeší, zdali používáte hosting k provozu běžných stránek, internetového obchodu, ukládání dat nebo jen provozu e-mailových schránek. Záleží jen na vás, jaké použijete publikační systémy či databáze a kolik různých projektů budete pod svým účtem provozovat. WEBCLOUD.CZ vám vždy poskytne dostatečný prostor a výkon, za který zaplatíte férovou cenu podle vaší skutečné spotřeby.

Klepněte pro větší obrázek
Při založení nového hostingu můžete využít připravené šablony běžných webových projektů

Vyzkoušejte si hosting v cloudu ještě dnes – po přihlášení na stránkách WEBCLOUD.CZ získáte zdarma kredit 50 Kč na vyzkoušení všech funkcí hostingu. Při navýšení depozitu o 1 000 Kč získáte navíc i CZ doménu pro váš nový web zdarma.

Další článek: Computer 19/11: Megatest 24" Full HD monitorů

Témata článku: Využití, Nabízený stroj, Masivní útok, Konzumace, Požadovaná částka, Běžný den, Výsledná cena, Založený účet, Využitá kapacita, Pre, Připravená šablona, Web Hosting, Maximální dostupnost, Skutečné využití, Clo, Worker


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 101

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 56

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky