Notebooky | Honor

Honor vstupuje na trh s notebookem MagicBook: AMD Ryzen a kovové tělo za 16 tisíc plus hodinky zdarma

Honor své notebooky MagicBook 14 a 15 nabízí na zahraničním trhu již delší dobu, nyní se oficiálně spouští i prodej v České republice. Honor spadá stále pod firmu Huawei, která na českém trhu prodávala notebooky řady Matebook. Nyní už ale najdete jen pár zbývajících kusů. Problémy Huawei s vládou USA stály nejen za odlukou od služeb Google na mobilních telefonech, projevily se i nejistotou ve vztazích s Microsoftem a otázkami o budoucnosti notebooků.

Nyní se zdá situace zažehnána alespoň na poli notebooků, takže může k nám přijít i Honor MagicBook. Prodávat se budou jen dvě verze: čtrnáctipalcová a patnáctipalcová. V rámci zjednodušení nabídky nemusíte řešit typ procesoru nebo kapacitu paměti a disku. Vyberete si jen velikost displeje.

Ryzen v kovu za zajímavou cenu

Jako procesor poslouží AMD Ryzen 5 3500U, tedy starší loňská generace. Samozřejmě bychom raději v notebooku viděli aktuální mnohem rychlejší Ryzen 4000U, ale někde prostě to starší uvedení MagicBooku musí být vidět. Naštěstí v rámci předpokládaného využití tohoto počítače to není tak vážný problém. Paměť dostanete 8 GB a disk 256 GB. Displej vždy nabídne FullHD rozlišení. Není dotykový, ale je naštěstí matný a s dobrými úhly. Baterie o kapacitě 51 Wh pak slibuje 10 hodin výdrže. 

Konektory tvoří USB 2.0, USB 3.0, USB-C (slouží i pro nabíjení 65W adaptérem), HDMI a audio. Tedy základní a v pohodě použitelná výbava.

Celokovové šedé tělo ozvláštňuje jen tenká modrá linka na hranách displeje a logo Honor v podobně modrém eloxovaném provedení.

Hodně jsme byli zvědaví na cenu, která tady bude rozhodovat především. Prodávat se zatím budou notebooky jen na Datart.cz za cenu 15 990 Kč  za čtrnácti i patnáctipalcovou verzi. Pokud si notebook objednáte před 5. květnem, dostanete k němu i hodinky MagicWatch 2 v hodnotě 4990 Kč.

Cena 15 990 Kč přitom zcela přesně kopíruje nabídku konkurence. Už delší dobu si můžete za 16 tisíc koupit Acer Swift 3 s identickou výbavou. Tedy kovovým tělem a procesorem Ryzen 5 3500U. Acer má lépe umístěnou kameru na displejem, MagicBook ji má v klávesnici jako Huawei Matebooky. Pro majitele telefonů Honor a Huawei bude zase na notebooku Honor užitečnější NFC anténa, ke které stačí přiložit telefon a ten se automaticky propojí s notebookem a snadno přenesete fotky, videa nebo si ukážete displej telefonu na notebooku.

Notebook Honor MagicBook aktuálně testujeme, takže za pár dní tu na Živě najdete recenzi. Prozatím naše první dojmy: pevné lehké tělo, fajn klávesnice, výkon tak akorát na kancelář a surfování po webu, ale hodně obyčejný displej s horším podáním barev.

Diskuze (47) Další článek: AMD chystá podporu DDR5 a PCI Express 5.0 v roce 2022

Témata článku: Notebooky, Microsoft, Google, Huawei, USA, Ryzen, Acer, Tělo, Honor, Hodinka, Acer Swift, Displej, Procesor, MagicBook, MagicBooku, AMD Ryzen, Česká republika, Notebook, Kovové tělo

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně